فاصله تورمی دهك ها به ۲ ۷ درصد رسید

فاصله تورمی دهك ها به ۲ ۷ درصد رسید كاروخدمت: مركز آمار كشور اعلام نمود كه برمبنای اعداد مربوط به تورم در بین دهك های مختلف هزینه ای، فاصله تورمی دهك ها در اسفند ۹۸ به ۲.۷ درصد رسید كه نسبت به ماه قبل ۰.۱ واحد درصد رشد داشت.


براساس گزارش این مركز، نرخ تورم كل كشور در اسفند ماه ۱۳۹۸ برابر ۳۴.۸ درصد است كه در دهك های مختلف هزینه ای در بازه ۳۳.۹ درصد برای دهك اول تا ۳۶.۶ درصد برای دهك دهم نوسان دارد.
محدوده تغییرات تورم ۱۲ماهه در گروه عمده «خوراكی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» بین ۳۹.۸ درصد برای دهك اول تا ۴۴.۵ درصد برای دهك دهم است.
بر طبق این گزارش نرخ تورم دهك ها در گروه عمده «كالاهای غیر خوراكی و خدمات» بین ۲۸.۶ درصد برای دهك اول تا ۳۴.۶ درصد برای دهك دهم است.
فاصله تورمی دهك ها
مركز آمار اعلام نمود فاصله تورمی در گروه عمده «خوراكی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» نسبت به ماه قبل یك واحد درصد و در گروه عمده «كالاهای غیر خوراكی و خدمات» نسبت به ماه قبل ۰.۹ واحد درصد كاهش نشان میدهد.
مركز آمار ایران بسته به میزان درآمد و هزینه ماهانه خانوارها، آنها را در ۱۰ طبقه اقتصادی تقسیم می كند؛ هرچه فرد به دهك بالاتری تعلق داشته باشد، ثروتمندتر است.منبع:

1399/01/06
21:10:43
5.0 / 5
2239
تگهای خبر: آمار , اقتصاد , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید