مجموعه های ورزشی و اقامتی كارگران در اختیار ستاد مقابله با كرونا قرار می گیرد

مجموعه های ورزشی و اقامتی كارگران در اختیار ستاد مقابله با كرونا قرار می گیرد به گزارش كاروخدمت معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: با تاكید وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی تمامی مجموعه های ورزشی و اقامتی كارگران برای همكاری با ستاد ملی مبارزه با ویروس كرونا در سرتاسر كشور در اختیار این ستاد قرار می گیرد.


به گزارش وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی ابراهیم صادقی فر اظهار داشت: بیشتر از ۲۴۰ مجموعه ورزشی و ۶ مجموعه اقامتی و رفاهی در سرتاسر كشور داریم كه اداره كل امور ورزشی با هماهنگی هایی كه با مدیران مجموعه ها و همینطور مدیران كل استان ها دارند این مجموعه ها را برای مقابله با ویروس كرونا بسیج كرده اند و از هر نظر آماده همكاری با ستاد ملی مبارزه با این اپیدمی هستیم.
وی اضافه كرد: ظرفیت و توان بالقوه ای در مجموعه های ورزشی كارگران در سرتاسر كشور وجود دارد و همانطور كه از روزهای نخست هم به صورت خودجوش مجموعه هایی مثل كارگران شهید معتمدی به كمك سایر نهادهای مسئول آمد.
صادقی فر تصریح كرد: در این موقعیت حساس كه وطیفه همه ما بسیج امكانات برای مهار یك بیماری واگیردار است اداره كل امور ورزشی تمامی مجموعه ها كه بالغ بر ۲۴۰ مجموعه می شود را برای این مهم تخصیص داده و در صورت ضرورت سالن های ورزشی و سایرفضاهای موجود را در اختیار ستاد ملی مبارزه با كرونا قرار خواهد داد.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت كار اضافه كرد: باید بسیار هوشیارانه و با تعامل و همدلی بوجود آمده همه دست به دست هم بدهیم تا ازتوسعه این ویروس جلوگیری نماییم و هر كدام از ما اگر بهداشت فردی را رعایت نماییم و سفارش های متولیان و ستاد مبارزه با كرونا را بكاربندیم خیلی زود می توانیم این ویروس را در كشورمان مهار نماییم.
همچنین در دومین جلسه كمیته بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی پرداخت ۵۰ درصد غرامت دستمزد به كارگران دارای استراحت پزشكی بدونه نظر كمیسیون پزشكی سازمان تأمین اجتماعی كه نیازمند زمان بیشتری است اعلام گردید كه معاونت روابط كار از این ابلاغ سازمان تأمین اجتماعی تشكر و خواستار مبادرت به موقع استانها در این حوزه شد.
در این جلسه همینطور مبحث درخواست تعویق دریافت هزینه های آب، برق و گاز مصرف كارگاه های كشور تا آخر اردیبهشت سالجاری مشروط به حفظ اشتغال موجود بررسی گردید.
همچنین مقرر شد با وزارت كشور و شهرداری تهران در مورد تأمین وسایل حفاظت فردی و مواد ضد عفونی مورد نیاز كارگران در معرض صدمه بیماری كرونا مكاتباتی صورت گیرد و همینطور نظر تخصصی اداره كل روابط كار و جبران خدمت در مورد شرایط كاری كارگران، تعلیق قرارداد برخی از كارگران بررسی و نظر كارشناسی اعلام گردد. در انتها مقرر شددستورالعمل مشتركی از جانب حوزه معاونت روابط كار و سازمان تأمین اجتماعی به منظور تعیین حدود و تفكیك نوع پرداخت بیمه بیكاری تهیه و ابلاغ شود.


1399/01/11
21:42:13
5.0 / 5
2320
تگهای خبر: اشتغال , بیكاری , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید