المپیاد ملی كدنویسی و تولید محتوای دیجیتال دانش آموزی

المپیاد ملی كدنویسی و تولید محتوای دیجیتال دانش آموزی به گزارش كاروخدمت معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: با حمایت معاونت توسعه كارآفرینی واشتغال و بنیاد ملی توسعه فناوری های فرهنگی، توسعه كارآفرینی دیجیتال كودك و نوجوان بوسیله المپیاد ملی، آموزش آنلاین و رایگان كد نویسی و تولید محتوای دیجیتال دانش آموزی داركوب انجام می شود.


به گزارش روز شنبه وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، " عیسی منصوری " اضافه كرد: باتوجه به نیاز بیش از پیش كشور به توسعه كسب و كارهای دیجیتال و پیشرفت هایی كه تابحال در این عرصه انجام شده و همین طور باتوجه به سخنان رئیس جمهوری در خصوص توسعه زیرساخت های دیجیتال كشور در این ایام خانه نشینی و نیاز اقتصاد دانش بنیان آینده ایران به تولید محتوای دیجیتال، وزارت كار با همكاری بنیاد ملی توسعه فناوری های فرهنگی، المپیاد ملی كدنویسی كودكان و نوجوانان را با همكاری برخی سازمان ها و وزارتخانه ها برگزار می نماید.
وی افزود: اساس توسعه كسب وكار در هر كشوری متكی به پرورش و توانمندسازی كودكان و نوجوانان آن كشوراست. فرایندهای جهانی و مطالعات بین المللی نشان میدهد تمركز كسب وكارهای آینده جهان در محورهایی همچون داده كاوی، هوش مصنوعی، واقعیت مجازی و نرم افزاهای تخصصی استوار است.
معاون توسعه كارافرینی وزار كار بیان كرد: برای توسعه اشتغال و دستیابی به اهداف كلان كشور، باید مسیر آموزش و توانمندسازی كودكان و نوجوانان با كدنویسی و فضای مجازی را هموار نماییم. آموزش كدنویسی كودكان و نوجوانان، می تواند انقلابی در عرصه تولید محتوای دیجیتال و كارآفرینی آینده كشور باشد.
وی افزود: در طرح ملی داركوب در نظر است با همكاری دستگاه های مختلف طرح ملی آموزش كدنویسی كودكان و نوجوانان با هدف فرهنگ سازی كارآفرینی در میان كودكان و نوجوانان و تمركز بر توسعه كارآفرینی دیجیتال اجرا شود.
منصوری اظهار داشت: در این طرح مقرر است كودكان و نوجوانان ایرانی با مبانی خلاقیت، ایده پردازی، الگوریتم، و كدنویسی آشنا شده و تولیدات خودرا در چارچوب المپیاد ملی كد نویسی و تولید محتوای دیجیتال دانش آموزی منتشر كنند.
وی اشاره كرد: المپیاد ملی كدنویسی و تولید محتوای دیجیتال داركوب، در نظر دارد تا با بسترسازی، آموزش، توانمندسازی و هدایت كودكان این سرزمین، ضمن آموزش سواد دیجیتال، مسیر كارآفرینی و توسعه را هموار كند. مسیری كه می تواند به شكوفایی بیشتر كشور كمك كرده و زمینه ساز جهش تولید و كسب وكار در كشور و در سالیان آتی باشد. هدف این طرح استعدادیابی، استعدادپروری، آموزش، توانمندسازی و هدایت علاقمندان به حوزه تولید محتوای دیجیتال و كد نویسی در سنین ۷ تا ۱۸ سال است.
علاقه مندان برای ثبت نام می توانند به سایت www.darkoobcode.ir مراجعه كنند.منبع:

1399/01/11
23:23:13
5.0 / 5
2684
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , تخصص , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید