نوبخت:

برنامه جهش تولید وزارتخانه ها بررسی و اجرایی می شود

برنامه جهش تولید وزارتخانه ها بررسی و اجرایی می شود به گزارش كاروخدمت رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: بعد از ارائه برنامه های جهش تولید توسط وزارتخانه های مختلف و بررسی آنها، طرح های اولویت دار انتخاب و در آینده نزدیك اجرایی می شود.


«محمدباقر نوبخت» روز سه شنبه در حاشیه پنجمین جلسه ستاد برنامه ریزی و راهبردی جهش تولید در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: امروز «محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی برنامه های این وزارتخانه در زمینه جهش تولید، در هشت محور ارائه داد.
وی با اعلان اینكه برنامه های وزارت راه در حوزه های ریل، مسكن و غیره با تمركز بر تكمیل طرح های نیمه تمام ارائه شد، اظهار داشت: براین اساس یكهزار و ۴۰۰ كیلومتر ریل جدید می توان افتتاح نمود و همین طور برنامه ای برای دو بانده و یا تكمیل یكهزار كیلومتر خط آهن مطرح گردیده است.
همچنین از طرف دیگر برنامه ریزی برای افتتاح ۶۰۰ كیلومتر آزادراه و ۸۵۰ كیلومتر بزرگراه و نیز ۳۰۰ هزار واحد مسكونی انجام شده است.
رئیس ستاد راهبری و برنامه ریزی جهش تولید اظهار داشت: امسال ۸۷ هزار میلیارد تومان منابع به طرح های عمرانی اختصاص خواهیم داد و مصمم هستیم تا هرچه سریعتر این ارقام به طرح ها اختصاص پیدا كند تا درانتها سال جاری شاهد افتتاح پروژه های مربوطه باشیم.
وی اضافه كرد: هیات دولت فردا (چهارشنبه) كه مصادف با روز طبیعت است، تشكیل جلسه می دهد و كارشناسان سازمان برنامه و بودجه نیز در كمیته ای پیشنهادات وزیر راه و شهرسازی را بررسی و جمع بندی می كنند تا باتوجه به منابع محدود طرح های اولویت دار مشخص شود.
رییس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: قبل از این نیز سرپرست وزارت جهاد كشاورزی نیز برنامه های این وزارتخانه در زمینه جهش تولید در بخش كشاورزی را ارائه داد و جلسه آینده نیز طرح های وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه خواهد شد.
تعریف ۸۵ سر فصل در وزارت راه با هدف تحقق جهش تولید
وزیر راه و شهرسازی در پنجمین جلسه ستاد راهبری و برنامه ریزی از تعریف ۸۵ سرفصل مختلف در وزارت راه و شهرسازی با هدف تحقق شعار سال آگاهی داد.
«محمد اسلامی» افزود: پروژه های نیمه تمام كه آثار ملموس برای توسعه كشور دارد، استخراج شده و پروژه هایی كه با مساعدت دولت می تواند به سرعت تكمیل شود، با اولویت طرحهای ریلی و جاده ای در دستور كار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: برمبنای برنامه های وزارتخانه امكان افزوده شدن دو هزار و ۶۰۰ تخت در چارچوب ۱۴ بیمارستان جدید با تامین اعتبارات ۸۰۰ میلیارد تومانی فراهم گشته است.
بگفته وزیر راه و شهرسازی، در سال ۹۹ حدود ۱۰۰ هزار واحد مسكونی در بافت فرسوده كشور بهره برداری خواهد شد.
وی ادامه داد: تخصیص ۲۰ درصد از منابع و تسهیلات نظام بانكی به بخش ساختمان در سال ۹۹ به فراهم شدن مسكن برای اقشار متوسط و محروم كمك جدی خواهدنمود.
رهبر معظم انقلاب امسال را به نام «جهش تولید نامگذاری كردند. ایشان در سخنان سال نو خود فرمودند «كسانی كه دست اندركار هستند جوری عمل كنند كه تولید ان شاءالله جهش پیدا كند و یك تغییر محسوسی در زندگی مردم ان شاءالله به وجود بیاورد. البتّه این احتیاج به برنامه ریزی دارد؛ سازمان برنامه و بودجه به نحوی، مجلس شورای اسلامی و مركز تحقیقاتش به نحوی، قوه قضائیه به نحوی، نقش دارد.»منبع:

1399/01/13
19:34:29
5.0 / 5
2326
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید