رییس كمیسیون ویژه تولید؛

كارگران روزمزد باید بسته حمایتی دریافت نمایند

كارگران روزمزد باید بسته حمایتی دریافت نمایند به گزارش كاروخدمت رئیس كمیسیون ویژه پشتیبانی از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس، اظهار داشت: علاوه بر عرضه تسهیلات مناسب به كارگران رسمی، باید بسته های حمایتی مناسبی برای كارگران روزمزد و افرادی كه دارای قرارداد رسمی نیستند، پیشبینی شود.


به گزارش روز چهارشنبه خانه ملت، «حمیدرضا فولادگر» در تشریح پنجمین نشست كمیسیون ویژه پشتیبانی از تولید ملی، اظهار داشت: در جلسه امروز راهكارهای جهش تولید بررسی گردید و گزارش مركز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، دیدگاه بخش خصوصی، دولتی و نمایندگان مجلس درباره تبعات اقتصادی كرونا عرضه شد.
وی اضافه كرد: همینطور مقرر شد برای رفع آثار اقتصادی كرونا و راهكارهای جهش تولید دستگاه های دولتی هماهنگی بیشتری با یكدیگر داشته و از جزیره ای عمل كردن و موازی كاری بپرهیزند و براین اساس مركز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و كمیسیون ویژه پشتیبانی از تولید ملی اعلام نمودند آمادگی همكاری با دولت در این حوزه را دارد.
نماینده مردم اصفهان در مجلس اظهار داشت: نمی توان برای پشتیبانی از كسب و كارها تنها به تعویق اقساط بانكی اكتفا كرد، بلكه باید در حوزه های بانكی، بیمه و كسب و كار اقدامات لازم صورت گیرد.
وی تصریح كرد: كمك به خانواده ها باید هدفمند باشد و افرادی كه كمك های مالی دریافت می كنند، مشخص باشند.
فولادگر اظهارداشت: دولت باید علاوه بر حمایت مالی، با اقداماتی همچون صدور سریع مجوز برای كسب و كارها و حذف موانع در جریان تصمیم گیری ها از كسب و كارها حمایت كند.
رئیس كمیسیون ویژه پشتیبانی از تولید ملی با اشاره به دومین دستور كار این كمیسیون، اظهار داشت: دومین دستور كار كمیسیون بررسی راهكارهای جهش تولید بود؛ استراتژی صنعتی باید هرچه سریعتر ابلاغ و امور بانكی، مالیاتی، بیمه ای و فضای كسب و كار اصلاح گردد.
وی اظهار داشت: وزارت جهاد كشاورزی باید برنامه مناسبی برای خودكفایی در مواد غذایی داشته باشد.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: رونق مسكن می تواند باعث اشتغالزایی شود.
فولادگر با اشاره به اینكه برای تحقق جهش تولید باید ظرفیت های سخت افزاری و نرم افزاری كشور شناسایی شود، اضافه كرد: در نشست امروز مقرر شد گزارش وزارت اقتصاد و دارایی تا شنبه هفته آینده آماده شود. همینطور بخش برنامه ریزی، تولیدی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت هماهنگ با یكدیگر عمل كند و اتاق های بازرگانی و اصناف هم نظرات خود درباره تبعات اقتصادی كرونا و جهش تولید را تكمیل كرده و به كمیسیون ویژه پشتیبانی از تولید ملی ارائه نمایند.
رییس كمیسیون ویژه پشتیبانی از تولید ملی مجلس اظهار داشت: مركز پژوهش های مجلس هم باید گزارش آثار اقتصادی كرونا را تكمیل كرده و نظرات خود درباره جهش تولید را به كمیسیون ویژه پشتیبانی از تولید ملی عرضه كند.
وی اضافه كرد: كمیسیون ویژه هفته آینده ۲ جلسه برگزار خواهد نمود و گزارش اولیه مربوط به آثار اقتصادی كرونا و جهش تولید را عرضه می كند.


1399/01/15
20:51:43
5.0 / 5
2190
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , بیمه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید