عضو شورای عالی كار در گزارش كاروخدمت:

تعیین حداقل دستمزد كارگران به كجا رسید؟

تعیین حداقل دستمزد كارگران به كجا رسید؟ به گزارش كاروخدمت عضو شورای عالی كار با اعلان اینكه هنوز دعوت نامه ای برای برگزاری جلسه شورای عالی كار جهت تعیین دستمزد 99 ارسال نشده است، اظهار داشت: مطرح كردن بحث فریز مزدی واقعیت ندارد.به گزارش كاروخدمت به نقل از مهر، هفته آخر اسفند ماه شورای عالی كار با حضور نمایندگان كارگران، نمایندگان كارفرمایان و نمایندگان دولت سه جلسه در مجموع ۳۰ ساعت برای رایزنی و تعیین حداقل دستمزد سال ۹۹ بیمه شدگان تامین اجتماعی برگزار كرد.
اگرچه رایزنی و بحث های زیادی بین طرفین صورت گرفت اما بدلیل اینكه سه طرف نتوانستند بر روی یك عدد به عنوان نرخ افزایش حداقل دستمزد سال ۹۹ توافق كنند، جلسات بی نتیجه ماند و باتوجه به شیوع ویروس كرونا دقیقاً اعلام نشد كه برگزاری جلسه بعدی به چه زمانی موكول شده است؛ البته وزیر كار وعده داد كه «نیمه فروردین ماه» درباره دستمزد ۹۹ در شورای عالی كار تصمیم گیری خواهد شد كه البته برگزاری جلسه در این زمان هم به سبب طرح فاصله گذاری اجتماعی، در هاله ای از ابهام قرار دارد و پیگیری های خبرنگار مهر از نمایندگان كارگری عضو شورای عالی كار حاكیست هنوز تاریخ برگزاری جلسه معین نمی باشد و به تبع آن دعوتنامه ای هم برای شركت در جلسه برای اعضا ارسال نشده است.
در همین ارتباط، فرامرز توفیقی عضو شورای عالی كار در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: هفته گذشته كه در مورد زمان برگزاری جلسه دستمزد شورای عالی كار پیگیری كردیم به نتیجه ای نرسیده ایم. امروز هم كه نخستین روز كاری شمرده می شود هنوز دعوت نامه ای بدستمان نرسیده است.
وی اضافه كرد: امیدواریم طی هفته جاری وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی برای برگزاری جلسه تصمیم گرفته و دعوتنامه را ارسال نماید.
دولت هم موافق فریز مزدی نیست
توفیقی در مورد احتمال اجرای «فریز مزدی» برای سال ۹۹ كه از طرف كارفرمایان مطرح می شود، اظهار داشت: مطرح كردن موضوع فریز مزدی، بحث جدیدی نیست كه نمایندگان كارفرمایان مطرح می كنند. هر سال و به شكل های مختلف نماینده كارفرمایان هر چیزی را بهانه ای برای سركوب دستمزد و فشار به طبقه كارگری كرده اند.
وی افزود: ضمن اینكه قرار نیست و نباید همه تبعات منفی شیوع ویروس كرونا متوجه كارگران شود و كاسه كرونا بر سر آنها بشكند.
عضو شورای عالی كار اشاره كرد: وقتی از این دست اتفاقات می افتد باید از جامعه كارگری حمایت شود نه اینكه فشار بیشتری وارد نماییم.
توفیقی اضافه كرد: فریز مزدی یك بحث واهی است و اصلاً نباید در موردش صحبت كرد و از دید ما كاملاً این مساله رد است. حتی از جانب دولت هم فریز مزدی رد است برای اینكه در جلساتی كه داشتیم وقتی این مساله از طرف نمایندگان كارفرمایان عنوان شد، نمایندگان دولت به صراحت عنوان كردند كه ما جلسات مختلفی با نماینده كارفرمایی گذاشته ایم و سبدهای حمایتی و مشاغل لطمه پذیر را شناسایی كردیم و متناسب با درصد صدمه ای كه آن مشاغل می بینند حمایت خودرا اعمال می نماییم.منبع:

1399/01/17
16:40:38
5.0 / 5
3013
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید