معاون اتاق تعاون خبر داد

ظرفیت تولید۲ ۵میلیون ماسك و۳۰هزار لیتر ضدعفونی كننده در بخش تعاون

ظرفیت تولید۲ ۵میلیون ماسك و۳۰هزار لیتر ضدعفونی كننده در بخش تعاون به گزارش كاروخدمت معاون اتاق تعاون اظهار داشت: هم اكنون ظرفیت بخش تعاون در تولید داخلی ماسك روزانه حدود 2.5 میلیون عدد و حدود 60 میلیون عدد نیز ظرفیت واردات ماسك است.به گزارش كاروخدمت به نقل از اتاق تعاون ایران، صمد مرعشی گفت: باتوجه به شیوع ویروس كرونا در كشور و لزوم مشاركت همه بخش های اقتصادی جهت تامین ملزومات بهداشتی و درمانی بمنظور پیش گیری از این بیماری، اتاق تعاون ایران با كمك اتحادیه ها و تعاونی های زیر مجموعه خود، درخط مقدم این اقدام ملی قرار گرفته است.
معاون امور استانها و اتحادیه های اتاق تعاون با تاكید بر نقش تعاون در اقتصاد، اضافه كرد: باتوجه به شیوع ویروس كرونا در كشور و لزوم مشاركت همه بخش های اقتصادی جهت تامین ملزومات بهداشتی و درمانی بمنظور پیش گیری از این بیماری، اتاق تعاون ایران با كمك گرفتن از اتحادیه ها و تعاونی های زیر مجموعه خود، درخط مقدم این اقدام ملی قرار گرفته است.
این مقام مسئول افزود: ركن اصلی بخش تعاون مردمی بودن این بخش است و با تكیه به روحیه مشاركت، بخش تعاون در جبهه مقابله با ویروس كرونا با تمام توان قرار دارد.
مرعشی با اشاره به كارهای صورت گرفته در بخش تعاون، بیان داشت: برمبنای فراخوان اعلامی این معاونت و ساماندهی اتحادیه ها و تعاونی ها و تغییر در خط تولید آنها و افزایش ظرفیت تولید، هم اكنون ظرفیت بخش تعاون در تولید داخلی ماسك روزانه حدود ۲.۵ میلیون عدد و حدود ۶۰ میلیون عدد نیز ظرفیت واردات ماسك است، همین طور ظرفیت تولید مواد ضدعفونی توسط بخش تعاون در حدود ۳۰ هزار لیتر و دستمال های ضدعفونی كننده نیز ماهانه حدود ۳ میلیون عدد است.
این مقام مسئول در تشریح ظرفیت های عملیاتی شده در بخش تعاون اشاره كرد: كمیسیون بانوان اتاق تعاون ایران با كمك گرفتن از ظرفیت تعاونی های زیرمجموعه و ساماندهی كارگاه های تولید ماسك در سراسر كشور هم اكنون مشاركت در تولید روزانه ۲۵۰ هزار ماسك را بر عهده دارد كه عموماً نیز بصورت رایگان در این طرح ملی مشاركت كرده است.
وی اضافه كرد: عقد تفاهم نامه با ستاد اجرایی فرمان امام (ره) جهت تامین و تولید ۶ میلیون ماسك توسط اتحادیه شركت های دانش بنیان استان تهران نیز در امتداد مقابله و كمك به پیشگیری شیوع ویروس كرونا صورت گرفته است.
معاون امور استانها و اتحادیه های اتاق تعاون ایران، افزود: همین طور كمیسیون مرز نشینان اتاق تعاون ایران نیز با ساماندهی تعاونی های این حوزه مبادرت به تهیه و توزیع ماسك و اقلام مورد نیاز درمانی به ارزش ۵ میلیارد ریال كرده است.
مرعشی در ادامه كارهای صورت گرفته در بخش تعاون استان فارس اشاره نمود و اظهار داشت: عقد تفاهم نامه با وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكی توسط یكی از تعاونی های استان فارس جهت واردات حدود ۴۰ میلیون ماسك N۹۵ (با همكاری سفارت ایران در عمان كه در حال اجراست.
این مقام مسئول اضافه كرد: اتحادیه تعاونی های صنایع پایین دستی پتروشیمی نیز با افزایش خط تولید هم اكنون حدود ۲۰ درصد كل مواد اولیه شوینده ها همین طور انواع ماسك ها و البسه مراكز درمان را تولید می كند همین طور تولید بیش از ۲۰ هزار ماسك و توزیع بصورت رایگان در مراكز درمانی و نیروهای خدماتی شهرداری استان البرز در حال انجام می باشد.
این تعاونگر تصریح كرد: تولید روزانه ۲۰۰۰ ماسك و ۲۰۰ دست گان پرسنل درمانی توسط یكی از تعاونی ها در استان هرمزگان همین طور بسیج همگانی تعاونی های استان سمنان با تامین قسمتی از نیاز ماسك و البسه مراكز درمانی بخش كوچكی از دیگر كارهای بخش تعاون است كه به آنها اشاره شد.


منبع:

1399/01/19
12:21:10
5.0 / 5
2278
تگهای خبر: اقتصاد , پرسنل , پزشك , تعاونی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید