كرونا و بلاتكلیفی كارگران قرارداد موقت

كرونا و بلاتكلیفی كارگران قرارداد موقت به گزارش كاروخدمت نماینده كارگران در شورایعالی كار اظهار داشت: شیوع بیماری كرونا و عدم تعیین دستمزد ۹۹ سبب شده بلاتكلیفی كارگران قرارداد موقت و كارمزد شده است و برخی كارفرمایان از این شرایط سواستفاده می كنند.


«ناصر چمنی» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا تصریح كرد: بیشتر از ۹۶ درصد جامعه كارگری قرارداد موقت هستند و معمولا قراردادهای یك ماهه تا یك ساله دارند و شیوع بیماری كرونا مشكلاتی را برای آنها بوجود آورده است.
وی بیان نمود: در این شرایط شاهد می باشیم كه تلاش می شود به قشرهای مختلف كمك شود؛ دولت تسهیلاتی را برای كارفرما در نظر می گیرد و در خبرها بارها می شنویم كه باید از بنگاه های تولیدی حمایت شود. این در شرایطی است كه ما باید به جامعه كارگری و خانواده های آنها هم دقت كنیم چون كه این قشر از جامعه الان وضعیت درآمدی مشخصی ندارند و چون بیشتر آنها قرارداد موقت هستند، مشكلاتی برای آنها به وجود آمده است.
نماینده كارگران در شورایعالی كار اضافه كرد: با عنایت به این كه دستمزد كارگران تابحال مشخص نشده، بعضی از كارفرمایان منتظر انجام این كار هستند و تا پس از آن با كارگران قرارداد امضا كنند و این شرایط بیم سواستفاده بعضی از این شرایط را دارند.
چمنی اظهار داشت: نمایندگان كارگران آماده بودند در تعطیلات نوروز جلسات تعیین مزد برگزار گردد اما این اتفاق میسر نشد و تا كنون دعوتنامه و تماسی برای تشكیل جلسه شورایعالی كار نداشتیم.
وی درباره اجرای پروتكل های ابلاغی به كارگاه ها برای سلامت كارگران در مقابل بیماری كرونا اظهار داشت: اغلب كارگاه ها تلاش می كنند موارد و سفارش های بهداشتی را رعایت نمایند اما متاسفانه ماسك به اندازه كافی وجود ندارد و كارفرمایان در تأمین آن مشكل دارند.
نماینده كارگران در شورایعالی كار اضافه كرد: بعضی از كارفرمایان اجازه بازدید به ما را نمی دهند و ازاین رو از وزارت كار می خواهیم بازرسان خویش را سرزده و بی اطلاع به كارگاه ها بفرستند و از نزدیك در جریان اجرای نكات بهداشتی مقابله با كرونا قرار گیرند.


1399/01/21
12:00:03
5.0 / 5
2170
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید