معاون برنامه ریزی معاونت توسعه روستایی كشور:

درآمد روستاییان نصف و تورم آنان، سه درصد بیشتر از شهرنشینان است

درآمد روستاییان نصف و تورم آنان، سه درصد بیشتر از شهرنشینان است به گزارش كاروخدمت معاون برنامه ریزی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم و عشایر كشور اظهار داشت: جامعه روستایی و عشایر بخش مهمی از تولید امنیت غذایی را برعهده دارد اما درآمد روستاییان نصف درآمد شهرنشینان و میزان تورم در روستاها سه درصد بیشتر از میزان تورم در شهرها است.


به گزارش كاروخدمت به نقل از ایرنا، كاوه معراجی روز دوشنبه جلسه ویژه پیشگیری بیماری كرونا در روستاها و عشایر كه با حضور معاون توسعه روستایی و نمایندگان وزارتخانه ها و سازمانهای مختلف در وزارت میراث فرهنگی برگزار شد، اضافه كرد: جامعه روستایی و عشایری ۲۱ میلیون جمعیت دارند و ۲۶درصد جمعیت كشور را به خود اختصاص دادند كه بخش مهمی از تولید امنیت غذایی را برعهده دارند.
وی افزود: روستاییان و عشایر در ۶۲ هزار مكان و منطقه سكنی دارند و درآمد روستاییان نصف شهرنشینان و نرخ تورم روستاییان بیشتر از ۳ درصد شهری ها است كه این نشانگر صدمه پذیر بودن جامعه روستایی و تاب آوری كم این قشر است.
معراجی با اشاره به اینكه شیوع بیماری در مناطق روستایی وضعیت بحرانی نداشته است، اظهار نمود: اما اگر اتفاقی در روستا بیفتد در مرحله اول امنیت غذایی به خطر می افتد و بعد شاهد خطر بیكاری و حاشیه نشینی خواهیم بود كه باید تدابیر لازم در این حوزه اتخاذ شود.
وی افزود: روستاییان در حوزه بهداشت و اشتغال صدمه پذیر هستند و باید در بحث پیشگیری فعالیتهای قابل توجهی داشته باشیم.
منبع:

1399/01/26
18:36:10
5.0 / 5
2108
تگهای خبر: اشتغال , بیكاری , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید