افزایش آمار بیكاری در انگلیس

افزایش آمار بیكاری در انگلیس كاروخدمت: تازه ترین نتایج تحقیقات دفتر آمار ملی انگلیس نشان می دهد، آمار بیكاری در سه ماهه منتهی به فوریه (بهمن-اسفند) و قبل از آغاز همه گیری ویروس كرونا در این كشور افزایش قابل توجهی را تجربه كرده است.


بر اساس این گزارش، افزون بر ۲۲ هزار نفر در این مدت به صف بیكاران اضافه شده و بدین سان مجموع آمار كل بیكاران به ۱.۳۶ میلیون نفر رسیده است.
موج مشكلات اقتصادی انگلیس قبل از بحران كرونا به سبب ابهامات ناشی از خروج این كشور از اتحادیه اروپا (برگزیت) بالا گرفته بود.
بسیاری از شركت های تجاری در انگلیس از سه سال پیش به این سو سرمایه گذاری های خودرا متوقف و برخی شركت ها خصوصاً در حوزه صنایع هواپیمایی ورشكست و تعدادی دیگر برای عبور از این بحران، نیروهای خودرا تعدیل كردند.
برگزیت تا قبل از شیوع كرونا، هزینه ای معادل ۱۷۰ میلیارد دلار به اقتصاد انگلیس تحمیل كرد. كارشناسان پیش بینی می كردند تا انتهای سال جاری میلادی ۹۱ میلیارد دلار دیگر به هزینه های ناشی از برگزیت در بریتانیا افزوده شود.
اینك كه بحران كرونا و شرایط قرنطینه به جان اقتصاد انگلیس افتاده، كارشناسان پیش. بینی می كنند اقتصاد این كشور ضمن از دست دادن یك سوم قدرت خود در سه ماهه دوم سال جاری میلادی، بیشترین میزان كسری بودجه را بعد از اختتام جنگ جهانی دوم تجربه خواهدنمود.
چندی پیش نهاد ناظر بر عملكرد مالی انگلیس موسوم به «دفتر مسئول بودجه» در گزارشی پیش بینی نمود، ۳۵ درصد رشد اقتصادی این كشور تا ژوئن(خرداد-تیر) امسال سقوط خواهدنمود. همین طور میزان استغراض دولت انگلیس از ۲۱۸ میلیارد به ۲۷۳ میلیارد پوند(۱۴ درصد تولید ناخالص داخلی این كشور) خواهد رسید كه بیشترین میزان كسری بودجه بعد از اختتام جنگ جهانی دوم بشمار می رود.
وزیر دارایی انگلیس روز گذشته (دوشنبه) اعلام نمود كه ۱۴۰ هزار شركت تجاری این كشور برای پرداخت حقوق كاركنان خود به كمك هزینه دولت متوسل شده اند.
«ریشی سوناك» در نشست خبری روزانه دولت اعلام كرد، این حجم از تقاضا در مدت ۸ ساعت از زمان بازگشایی سامانه ثبت نام اینترنتی وزارت دارایی دریافت شده است.
او ادعا نمود، این كمك هزینه، حقوق ماه آوریل(فروردین-اردیبهشت) حدود یك میلیون شاغل را تامین می كند كه اگر نبود بگفته او «آنها شغل خودرا از دست می دادند.»
با این حال آمار موسسه نظرسنجی یوگوو نشان می دهد، از هر ۲۰ انگلیسی یك نفر شغل خودرا به سبب كرونا در هفته های اخیر از دست داده و آمار فقر در این كشور شیب صعودی گرفته است.
دولت انگلیس هفته گذشته با وجود اختلاف نظرها بین اعضای دولت، مقررات منع آمدوشد را برای سه هفته دیگر تمدید كرد. برخی اعضای حزب حاكم محافظه كار معتقدند، اقتصاد این كشور تاب تحمل شرایط قرنطینه را برای دوران نامحدود ندارد و در یك دوره، اقتصاد با اهمیت تر از مهار كووید-۱۹ خواهد شد.
نشریه ساندی تایمز یكشنبه گذشته گزارش داد، اعضای دولت، طرحی را برای عبور از شرایط قرنطینه در سه بخش مختلف آماده كرده اند كه بر طبق آن مدارس و برخی فروشگاه ها با حفظ رعایت فاصله ایمنی تا سه هفته دیگر بازگشایی خواهند شد.
با این حال نخست وزیر انگلیس ضمن مخالفت با عبور شباب زده از شرایط قرنطینه در این كشور، نسبت به موج جدید همه گیری ویروس كرونا آگهی داد و اعلام كرد، اولویت دولت ترمیم كشور بعد از عبور از اوج همه گیری و بازگشت به شرایط عادی است.
اینك باید منتظر ماند و دید كه اقتصاد برگزیت زده انگلیس تا چه زمانی فشار اقتصادی ناشی از بحران سنگین كرونا را تحمل می كند.
۲۰۲۳منبع:

1399/02/04
13:33:10
5.0 / 5
1935
تگهای خبر: آمار , اقتصاد , بیكاری , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید