جامعه كار و تولید در خط مقدم مقابله با كرونا قرار دارند

جامعه كار و تولید در خط مقدم مقابله با كرونا قرار دارند به گزارش كاروخدمت معاون فرهنگی، اجتماعی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: جامعه كار و تلاش كشورمان ضمن رعایت تمامی موارد بهداشتی و امنیتی در خط مقدم مبارزه با ویروس كرونا قرار دارند.


به گزارش روز دوشنبه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جهت سیاست های برنامه ششم توسعه کشور در حوزه سلامت روان در هفته کارگر تفاهم نامه همکاری میان «ابراهیم صادقی فر» معاون فرهنگی، اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه و اجتماعی و «علی حسین رعیتی فر» مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشورمنعقد شد.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت کار با تبریک هفته کارگر اظهار داشت: اگر تلاش و همت جامعه کار و تلاش نبود در روزهای سخت ناشی از همه گیر شدن ویروس کرونا به این راحتی نمی توانستیم با آن مقابله نماییم.
وی اضافه کرد: جامعه کارگری در تولید وسایل و لوازم مورد نیاز مثل محلول های ضد عفونی کننده، دستکش و ماسک و سایر وسایل که حتی پیشرفته ترین کشورها هم با کمبود شدید آن مواجه گشتند به خوبی عمل کرد.
صادقی فر اظهار داشت: با وجود اینکه مانند سال های قبل جشنواره های دسته جمعی را در هفته کارگر برگزار نمی گردد ولی با درایت و حمایت شخص وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ساختار برنامه های هفته کار و کارگر تغییرکرد و مقرر شداین برنامه ها از راه فضای مجازی انجام و سایر برنامه ها همچون معرفی کارگران نمونه هم در این چار چوب برگزار گردد.
وی بسیج را بهترین یار و همراه همیشگی جامعه کار و تولید دانست و اضافه کرد: بسیج کارگران و کارخانجات در این موقعیت بازهم به کمک جامعه کار و تولید آمد و امیدوارم با اجرای دقیق این تفاهم نامه تلاش شود تا خروجی آن مطلوب و در جهت کاهش صدمه های اجتماعی جامعه کار، تولید، نشاط و شادابی کارگران باشد.
تغییر خط تولید کارخانه ها برای مبارزه با کرونا
مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات هم با تبریک هفته کارگر و تقدیر از جامعه پزشکی کشور که در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا قرار دارند اضافه کرد: کارگران و کارخانجات هم با تلاش ها و زحمات خود نقش مکمل و تأثیر گزاری در این ایام دارند و کارگران کارخانجات ا با ایثار و رشادت اجازه ندادند که جامعه پزشکی احساس کمبود کند و در حقیقت این دو بخش مکمل یکدیگرند.
حسین رعیتی فر با اشاره به اینکه کارگران در این ایام با تلاش شبانه روزی واقعا ایثار کردند تا مردم هیچ کمبودی را حس نکنند اضافه کرد: بیشتر کشورهای مطرح جهان هنوزهم با کمبود وسایل و مواد ضد عفونی کننده مواجه اند ولی کارگران ما با شیفت کاری فشرده به نام شیفت ایثار، خیلی زود احتیاج جامعه پزشکی را برطرف کردند.
وی خاطرنشان کرد: در کشور کارخانجاتی وجود داشت که وقتی کشور احساس نیاز کرد با گذشت و ایثار، خط تولید خویش را تغییر دادند تا سهمی در سلامت و تندرستی جامعه داشته باشند.
موضوع ارتقاء فرهنگ کار و بهره وری در جامعه کار و تولید، افزایش سطح توانمندی مقابله با صدمه های اجتماعی در کارگران، ارتقاء سطح دانش، شناخت و مهارت های زندگی در کارگران و خانواده های آنان، توسعه و بهبود فعالیتهای ورزشی و تفریحی در جامعه کار و تولید همچون مهمترین مفاد تفاهمنامه همکاری بین معاونت امور فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان بسیج کارگران و کارخانجات بود.


1399/02/09
23:26:27
5.0 / 5
2176
تگهای خبر: پزشك , توسعه , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید