مدیرعامل اتحادیه تعاونی های اعتبار خبر داد

پرداخت وام 20 میلیون تومانی كرونا به تعاونی ها

پرداخت وام 20 میلیون تومانی كرونا به تعاونی ها به گزارش كاروخدمت مدیرعامل اتحادیه تعاونی های اعتبار اظهار داشت: مصوبه پرداخت وام 20میلیون تومانی به تعاونی ها مسكَن است ودرمان نیست. باید زیرساخت های اداری را اصلاح وتعاونی ها را به بانك مركزی متصل نماییم.به گزارش کاروخدمت به نقل از اتاق تعاون ایران، محمد حسین کرامت به آمار جامعی از تعاونی ها اعتبار پرداخت و گفت: نزدیک به ۸۰۰ تعاونی اعتبار فعال در کشور داریم که حدود ۲۰۰ تعاونی از بانک مرکزی مجوز دارند. ۳۵۰ تعاونی در حال ستاندن مجوز بوده و مابقی آنها تا کنون مجوز بانک مرکزی را ستاندن نکرده اند.
مدیرعامل اتحادیه تعاونی های اعتبار کشور اضافه کرد: تمامی تعاونی ها ما قابل وثوق هستند اما خوشنام ترین آنها، تعاونی اعتبار کارکنان مادر تخصصی سوداگر دولتی ایران، تعاونی اعتبار چاپخانه دولتی ایران، تعاونی اعتبار اعضا و کارکنان و بازنشستگان سازمان امور مالیاتی و تعاونی اعتبار سازمان جنگل ها و جهاد کشاورزی هستند.
کرامت افزود: با شیوع ویروس کرونا ما لطمه نسبتاً کمتری از کرونا دیدیم اما معتقدم کرونا می تواند رنسانسی به وجود آورده و سبب جهش در اقتصاد شود. تعاونی های اعتبار اگر به سیستم بانکی متصل شوند و کمیته ای متشکل از نماینده بانک مرکزی، نماینده اتحادیه و نماینده اتاق تعاون شکل بگیرد می تواند در ارتقا جایگاه تعاونی های اعتبار را به دنبال داشته باشد.
وی اشاره کرد: مصوبه پرداخت وام ۲۰ میلیون تومانی به تعاونی ها مسکنی بر کرونا هستند اما بطور کامل درمانگر نیستند. ما باید زیرساخت های اداری را اصلاح نماییم و تعاونی ها را به بانک مرکزی متصل نماییم که این مهم، شاخصهای مثبتی همچون شفافیت، کاهش رفت و آمد شهری و … را به دنبال دارد.


منبع:

1399/02/16
23:48:15
5.0 / 5
2491
تگهای خبر: آمار , اقتصاد , تخصص , تعاونی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید