وزیر راه و شهرسازی خبر داد

ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسكونی كارگری

ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسكونی كارگری به گزارش كاروخدمت وزیر راه و شهرسازی از برنامه ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسكونی كارگری اطلاع داد و اظهار داشت: تعاونی های مسكن محله برای نوسازی بافت های فرسوده تشكیل خواهد شد تا شرایط برای نوسازی این بافت ها تسهیل شود.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، محمد اسلامی امروز ۱۱ خردادماه در مراسم امضای تفاهمنامه با اتاق تعاونی ایران تصریح کرد: تعاونی ها قابل اعتمادترین تشکل ها هستند که در به ثمر رساندن سیاست ها بویژه سیاست های اقتصاد مقاومتی می توانند نقش بسزایی داشته باشند.
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: در تفاهمنامه امروز پیرو تفاهمنامه منعقد شده با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دو بخش مربوط به منازل کارگری و حمل و نقل را در دستور کار قرار داده ایم.
وی افزود: مطابق با پیشبینی های انجام شده، در کنار شهرک های صنعتی ۱۰۰ هزار واحد مسکونی کاربری در چارچوب سه شهرک تأسیس خواهیم کرد تا جامعه کارگری ما شامل مدیران و کارگران در این شهرک ها سکونت کنند.
به گفته اسلامی، تعاونی های مسکن محله هم برای نوسازی بافت های فرسوده تشکیل خواهد شد تا شرایط برای نوسازی مناطق دارای این گونه بافت ها تسهیل شود.
وی بیان نمود: در بخش مربوط به حمل و نقل هم اگر تعاونی ها به دنبال توسعه حمل و نقل یخچالی یا کشتیرانی و ریلی هستند، مورد استقبال قرار خواهند گرفت. در این راستا هم یک شرکت بزرگ که ناوگان بزرگ یخچال دار را خریداری نموده، چند روز دیگر افتتاح می گردد.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به بخش نوسازی اظهار داشت: برای نوسازی ناوگان در بخش کامیون و اتوبوس (باری و مسافری) برای نوسازی فراخوان دادیم. می توان از ظرفیت این طرح نوسازی برای تعاونی ها هم بهره برد تا هم خودرویی با کیفیت داشته باشیم و هم این مورد نوسازی مورد سوءاستفاده و دلالی قرار نگیرد.
وی اضافه کرد: از پیرترین تا کاراترین راننده و کامیون یعنی ۵۵ سال به بالا آغاز و به این افراد پیامک ارسال کردیم تا برای نوسازی اقدام نمایند یعنی حدود ۸۶۳ راننده باید در گام نخست برای نوسازی اقدام نمایند. برای این طرح با ایران خودرو دیزل تفاهمنامه منعقد کردیم و به چهار گروه مجوز دادیم.
اسلامی با اشاره به اینکه ۳۵۰ هزار دستگاه در ناوگان کشور فعال است، تصریح کرد: ۵۳ هزار خودروی تا سن ۴۰ سال را هدف قرار دادیم تا ظرف سه سال نوسازی شوند. این مورد منجر به صرفه جویی ۹۶۰ میلیون لیتری گازوئیل می شود. در حدود ۲۰ سال قبل تنها ۲۰ هزار کامیون نوسازی شده است.
وزیر راه و شهرسازی همینطور به مرزهای کشور اشاره نمود و اظهار داشت: اخیراً با چند کشور تفاهمنامه امضا کردیم تا رانندگانی که قصد عبور دارند، با در اختیار داشتن گواهی تست منفی کرونا بتوانند از مرز عبور کنند. همینطور تونل های ضدعفونی در همه مرزها راه اندازی شده و یکی دو روز دیگر هم با دو کشوری که محدودیت رفت وآمد داشتیم، مرزها بازگشایی می شوند.
وی به بحث معیشت رانندگان اشاره نمود و اضافه کرد: شماره کارت هوشمند ۱۱۳ هزار راننده اتوبوس و بین شهری همچون مینی بوس و سواری را به وزارت رفاه دادیم تا به هر کدام ۶ میلیون تومان کمک معیشتی پرداخت گردد.
اسلامی اضافه کرد: اگر راننده ای پیامک را دریافت نکرده، احتمال شماره ثبت شده در کارت هوشمندش متفاوت بوده و می تواند این مورد را پیگیری کند.
وزیر راه و شهرسازی همینطور اظهار داشت: مقرر است به تعاونی های خوش سابقه زمین بدهیم تا خانه بسازند اما این خانه ها را باید به مردمی که در طرح «اقدام ملی مسکن» ثبت نام کرده اند، واگذار کنند.

1399/03/14
16:02:16
5.0 / 5
1549
تگهای خبر: اقتصاد , تعاونی , توسعه , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید