معاون وزارت كار در گفت و گو با كاروخدمت اعلام كرد:

تحقق دولت الكترونیك در بخش تعاون

تحقق دولت الكترونیك در بخش تعاون به گزارش كاروخدمت معاون امور تعاون وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی از تحقق دولت الكترونیك در بخش تعاون آگاهی داد و اظهار داشت: امسال با افتتاح سامانه جامع هوشمند تعاون، ثبت تغییرات تعاونی ها بدون هزینه و واسطه و در كمترین زمان انجام می شود.


«محمد کبیری» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا درباره سامانه جامع هوشمند بخش تعاون اضافه کرد: مطابق مصوبه هیات مقررات زدایی در سال ۱۳۹۷ قسمتی از قانون تعاونی ها ملغی اعلام گردید.
وی اضافه کرد: براین اساس شرکت های تعاونی بدون مراجعه به وزارت کار، می توانستند تغییرات ثبتی خودرا در اداره کل ثبت شرکت ها ثبت کنند که این مساله آفات بسیاری را در راه حرکت تعاونی ها ایجاد کرد.
معاون امور تعاون وزارت کار افزود: در طول این مدت اختیارات نظارتی وزارت کار بر تعاونی ها از بین رفت و تعاونگران آشفته و سردرگم شده بودند و برای ثبت تغییر نیاز داشتند که میلیون ها تومان به مراکزی که صلاح نبود پرداخت کنند و فعالیت غیررسمی تعاونی ها افزایش یافته بود.
وی اظهارداشت: در بهمن ماه سال قبل دیوان عدالت اداری بخشنامه هیات مقررات زدایی را باطل اعلام نمود چونکه آنرا مغایر قانون تعاون و اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و قانون رفع موانع تولید و تصمیمی فرا قانونی می دانست.
کبیری اظهار داشت: بعد از ابطال مصوبه، سامانه جامع و هوشمند بخش تعاون با تلاش معاونت تعاون در شهریورماه ۹۸ با هدف بهبود فضای کسب و کار تعاونی ها رونمایی و کار خودرا آغاز کرد.
وی اضافه کرد: با افتتاح این سامانه، تعاونگران بدون مراجعه حضوری به ادارات تعاون و پرداخت هزینه، تغییرات تعاونی را به صورت خودکار ثبت می کنند.
کبیری اظهار داشت: امیدواریم در آینده نزدیک اتصال سامانه جامع و هوشمند بخش تعاون به سامانه اداره ثبت شرکت ها در قوه قضاییه صورت گیرد تا شاهد الکترونیکی شدن تمام پروسه ثبت و تغییرات تعاونی ها در کشور باشیم.منبع:

1399/03/17
13:46:13
5.0 / 5
1672
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید