پرداخت بیمه بیكاری كمتر از یك سوم بیكاران كرونا

پرداخت بیمه بیكاری كمتر از یك سوم بیكاران كرونا كاروخدمت: سازمان برنامه و بودجه از پرداخت مقرری ‎بیمه بیكاری برای حدود 103 هزار نفر از ثبت نام كنندگان اسفند 1398 به حساب مشمولان آگاهی داد كه حدود یك سوم تاییدشدگان بیكاران اسفند ماه است.


واریز مقرری بیمه بیکاری به حساب مشمولان و متقاضیان به دنبال اطلاعیه وزارت کار انجام شد که در آن از تمام مقرری بگیرانی که در اسفند سال ۱۳۹۸ به سبب شیوع ویروس کرونا شغل خودرا از دست داده و بیکار شده اند خواسته بود بعد از دریافت پیامک ارسال شماره حساب برای واریز بیمه بیکاری نسبت به درج شماره حساب بانکی خود در یکی از بانک های تعیین شده در سامانه بیمه بیکاری وزارت کار اقدام نمایند.
پیش از این «مسعود بابایی» مدیر کل پشتیبانی از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار در گفت و گو با ایرنا درباره آخرین آمار ثبت نامی در سامانه بیمه بیکاری، اظهار داشته بود: در مجموع ۸۳۵ هزار و ۱۴۹ نفر در این سامانه ثبت نام کردند که ۶۹۸ هزار و ۷۹۳ نفر مشمول دریافت بیمه بیکاری تایید شدند.
وی درباره مشمولان بیمه بیکاری به تفکیک ماه اظهار داشت: در اسفند ماه ۳۷۳ هزار نفر، فروردین ۲۹۳ هزار و ۹۸۵ نفر، اردیبهشت ۱۵ هزار و ۱۲۵ نفر و تا ۱۰ خردادماه ۶ هزار و ۲۴۶ نفر مشمول دریافت بیمه بیکاری توسط وزارت کار تایید شدند.
بر طبق اعلام سازمان برنامه و بودجه، از میان ۳۷۳ هزار نفر مشمول بیمه بیکاری اسفند سال قبل ۱۰۳ هزار نفر مقرری را دریافت نمودند.
البته سازمان برنامه و بودجه اعلام نمود که این اقدامات مربوط به برخی از ثبت نام کنندگان اسفند ۱۳۹۸ بوده و به تدریج با تأیید و اعلام اطلاعات حساب های مابقی مشمولین توسط سازمان تامین اجتماعی این مقرری برای ماه های بعدی نیز پرداخت خواهد شد.
بر طبق اعلام این سازمان لیست و شماره حساب بخش دوم مشمولان طرح پرداخت بیمه بیکاری به مشاغل لطمه دیده از کرونا در ایام آتی توسط سازمان ‎تأمین اجتماعی تأیید و بعد از ارسال با فوریت پرداخت خواهد شد.منبع:

1399/03/18
13:40:42
5.0 / 5
1587
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید