مسكن كارگری در نزدیكی شهرك های صنعتی ایجاد می شود

مسكن كارگری در نزدیكی شهرك های صنعتی ایجاد می شود به گزارش كاروخدمت مدیركل دفتر اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: انجمن های كارگری و كارفرماهای زیرمجموعه وزارت تعاون، ملزم به تامین زمین برای راه اندازی مسكن كارگری هستند و این خانه ها در نزدیكی شهرك های صنعتی كه امكانات زیربنایی و روبنایی دارد، ایجاد می شود.


به گزارش روز جمعه وزارت راه و شهرسازی، «پروانه اصلانی» درباره ساز و کارهای ساخت مسکن کارگری، اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی در چارچوب تفاهم نامه ای که با وزارت تعاون امضا کرد، تعهد کرده است تا در حوزه مسکن کارگری درباب تجهیز منابع و تجهیز زمین، اقدام نماید.
وی با اعلان اینکه اولویت تامین زمین با انجمن های کارگری و کارفرماهای ذیل وزارت تعاون است، اظهارداشت: تعاونی های ساخت مسکن در اتاق تعاون تشکیل و اعضایی که عضو این تعاونی ها می شوند اعضایی هستند که توان پرداخت در چارچوب آورده را که معمولا ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان است و بعدها تسهیلات بانکی نیز به آن افزوده می شود، دارند. این تعاونی ها دسته بندی می شوند و به زمین هایی که در چارچوب تفاهم نامه مشترک، شناسایی و احصاء می شوند، متصل خواهند شد.
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه اظهار داشت: مقرر شد در ساخت مسکن تفاهم شده کارگران و بازنشستگان آنها، هم مدلهای تامین منابع مالی و تجهیز منابع وزارت راه و شهرسازی و هم منابعی که وزارت تعاون و سازمان های ذیل آن وزارتخانه می آورند به کمک آورده متقاضیان این نوع مسکن بیاید.
اصلانی تصریح کرد: مسکن کارگری موضوع تفاهم نامه با وزارت تعاون الان در سه نقطه در حال انجام می باشد که نخستین منطقه در ایوانکی در جنوب شرق تهران قرار دارد. در این منطقه به سبب تجمع شهرک های صنعتی شهر جدید ایوانکی تامین زمین ۵۶۴ واحد انجام شده است.
وی اضافه کرد: همین طور در شهرک مهرگان قزوین به سبب انباشتی از شهرک های صنعتی، تعدادی مسکن نیمه تمام به اجرای این تفاهم نامه اختصاص یافته و برای ۷۰۲ واحد مسکونی در مهرگان قزوین، برنامه ریزی ها انجام شده است.
این مقام مسوول با اعلان اینکه زمین های تخصیص یافته در ایوانکی و مهرگان قزوین- از زمین های وزارت راه و شهرسازی- در حال عملیاتی و اجرایی شدن است، افزود: در ساخت مسکن کارگری مقرر شد از ظرفیت تعاونی هایی که سابقه درخشانی دارند و مورد تایید شورای مسکن استان هستند، استفاده گردد و چالش هایی که تعاونی ها در دوره قبل داشتند رفع گردد.
اصلانی اشاره کرد: تعاونی ها به هیچ عنوان اجازه اینکه پول را از متقاضیان بگیرند و در حساب خود نگه دارند نخواهند داشت. این پول ها در حساب مسدودی مردم می رود و تعاونی تنها اجازه اعلام برداشت و تزریق به پروژه را دارد. ضمن اینکه تعاونی ها حتما باید حسابرس داشته باشند.
وی یادآورشد: واریز وجوه به نام خود متقاضیان در حساب مسدودی که در بانک مسکن افتتاح می کنند و لحاظ یک حسابرس، مشکلات کنونی تعاونی ها را حل می کند.
براساس این گزارش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با وزارت راه و شهرسازی تفاهم نامه راه اندازی ۲۰۰ هزار واحد مسکونی کارگری و بازنشستگان را امضا کردند.منبع:

1399/03/18
21:32:08
5.0 / 5
1719
تگهای خبر: اقتصاد , تعاونی , سازمان , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید