مهر خبر می دهد

تشكیل ۸۸ هزار پرونده برای بنگاه های صدمه دیده از كرونا در بانك ها

تشكیل ۸۸ هزار پرونده برای بنگاه های صدمه دیده از كرونا در بانك ها به گزارش كاروخدمت تابحال بیشتر از ۸۸ هزار پرونده برای بنگاه های صدمه دیده از كرونا جهت دریافت وام در ۲۰ بانك عامل تشكیل شده و مشمولان از فردا برای تكمیل فرایند دریافت وام می توانند به شعب منتخب رجوع كنند.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، بعد از شیوع کرونا و تاثیر بر بازارهای مختلف که خطر ریزش شدید نیروی کار را به دنبال داشت، دولت اعلام نمود که برای سرپا ماندن بنگاه ها و حفظ اشتغال آنها، تسهیلاتی از ۱۲ تا بالای ۲۰۰ میلیون تومان با سود ۱۲ درصد را به بنگاه های دارای کد بیمه عرضه می دهد.
پس از بررسی های انجام شده در ستاد ملی کرونا و برپایه اعلام بانک مرکزی، ۱۴ رسته اصلی با ۵۵ زیررسته که شامل یک میلیون و ۲۰۰ هزار بنگاه می شد بعنوان مشمول دریافت وام شناسایی و برای کارفرمایان این بنگاه ها پیامک جهت ثبت اطلاعات در سامانه کارا ارسال شد.
با توجه به اینکه شرط اصلی برای پرداخت وام مذکور حفظ نیروی کار در روزهای انتشار کرونا بود، در ابتدا اعلام گردید که در صورت حفظ ۹۰ درصد از شاغلین، بنگاه های مذکور مشمول دریافت وام کرونا می شوند اما در ادامه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام نمود که در این مسئله سهل گیری کرده و اگر بنگاهی تنها یک نیروی خویش را حفظ نموده باشد باز هم می تواند از این وام استفاده نماید.
به این ترتیب به ازای حفظ هر کارگر مقرر شد به بنگاه های صدمه دیده ۱۲ میلیون تومان و به بنگاه هایی که بالاجبار از جانب دولت تعطیل شدند ۱۶ میلیون تومان وام تعلق گیرد و برای سهولت، زمان بازپرداخت هم از مهرماه تعیین شد.
بر این اساس؛ بعد از ثبت اطلاعات از جانب کارفرما در سامانه کارا، وزارت تعاون ضمن پالایش اطلاعات و احراز حفظ اشتغال، اطلاعات را برای واریز تسهیلات به ۲۰ بانک ارسال می کند و کارفرما با رفتن به بانک منتخب خود، فرآیند دریافت وام را تکمیل می کند.
در این راستا مطابق با آخرین پی گیری های خبرنگار مهر از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تابحال بالای ۸۸ هزار پرونده برای ارسال به بانک آماده شده است و کارفرمایان مشمول می توانند از فردا شنبه ۲۴ خرداد ماه با رفتن به بانک منتخب خود، تسهیلات مذکور را دریافت نمایند.
گفتنی است؛ مجموع تسهیلات در نظر گرفته دولت برای این طرح ۴۹ هزار میلیارد تومان است و هیچ گونه محدودیت زمانی برای ثبت نام کارفرمایان در سامانه کارا وجود ندارد اما طبق برنامه ریزی ها مقرر است تسهیلات تا آخر تیر پرداخت گردد ازاین رو مشمولین بهتر است هر چه سریع تر در سامانه ثبت نام کنند.


منبع:

1399/03/29
11:23:36
5.0 / 5
1643
تگهای خبر: اشتغال , بیمه , كارفرما , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید