مهر خبر می دهد

شناسایی ۳۷ هزار شاغل تبعه غیرمجاز

شناسایی ۳۷ هزار شاغل تبعه غیرمجاز تعداد 36 هزار و 846 نفر شاغل تبعه غیرمجاز در سال 98 شناسایی شدند كه 16 هزار و 504 نفر از آنها مربوط به استان تهران بود.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، برمبنای آنچه که مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار در سال ۹۸ اعلام کرد، در سال قبل جمعیت کشور برابر ۸۳ میلیون و ۷۵ هزار نفر بود که نسبت به سال ۹۷ نفر حدود ۱.۲ درصد افزایش داشته است. از این تعداد ۷۵.۱ درصد در مناطق شهری و ۲۴.۹ درصد در مناطق روستایی ساکن بوده اند.
در سال ۹۸، نرخ مشارکت اقتصادی در جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر ۴۴.۱ درصد بوده که این شاخص در میان مردان و زنان به ترتیب ۷۱.۱ درصد و ۱۷.۰ درصد است. همین طور نرخ بیکاری در جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر ۱۰.۷ درصد محاسبه شده که این شاخص در میان مردان و زنان به ترتیب ۹.۰ درصد و ۱۷.۵ درصد است.
در سال ۹۸ تعداد صدور روادید کار با حق کار مشخص برای شهروندان خارجی ماهر، حدود ۴ هزار و ۵۵۹ مورد و برای شهروندان خارجی غیر مشمول موافقت هیأت فنی اشتغال ۲۵۰ مورد است و تعداد پروانه کار تمدید شده برای تبعه بیگانه ماهر، ۶ هزار و ۳۶ مورد و تبعه بیگانه غیرمشمول موافقت هیأت فنی اشتغال ۱۷۶۰ مورد بوده و تعداد ۱۷۳ هزار و ۳۳۹ کارت کار موقت صادر و ۲۵ هزار و ۶۳۸ کارت کارموقت، تمدید شده است.
در سال ۹۸، تعداد ۳۶ هزار و ۸۴۶ نفر شاغل تبعه غیر مجاز شناسایی شده که بیشترین آن مربوط به استان تهران با تعداد ۱۶ هزار و ۵۰۴ نفر و کمترین آن به ترتیب مربوط به استان کردستان با تعداد یک نفر و استان خراسان شمالی با تعداد ۲ نفر هستند.
تعداد کل جویندگان کار ثبت نام شده در سال ۹۸، برابر ۳۹۱ هزار و ۲۸۰ نفر است که تعداد ۳۶۷ هزار و ۶۱۶ نفر در دفاتر کاریابی خصوصی ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۷۷ هزار و ۱۹۹ نفر یعنی حدود ۲۱.۰ درصد آنها به کار گمارده شده اند و مابقی جویندگان کار، ۲۳ هزار و ۶۶۴ نفر در مراکز خدمات اشتغال ثبت نام کرده اند که تعداد ۱۲ هزار و ۳۱۶ نفر یعنی حدود ۵۲.۰۴ درصد آنها به کار گمارده شده اند.

1399/04/01
23:47:17
5.0 / 5
1607
تگهای خبر: آمار , اشتغال , اقتصاد , بیكاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید