افزایش حق مسكن كارگران در چه مرحله ای است؟

افزایش حق مسكن كارگران در چه مرحله ای است؟ پیشنهاد افزایش كمك هزینه مسكن كارگران به ۳۰۰ هزار تومان كه توسط شورایعالی كار به هیات وزیران اعلام می شود، در یك مكاتبه اداری توسط وزیر تعاون به معاون اول رئیس جمهوری فرستاده شده است و پیشبینی می شود در جلسات آینده به دولت تصویب شود.


یکی از بندهای مورد بحث در افزایش مزد سالیانه کارگران، حق مسکن می باشد که رقم آن در شورایعالی کار توسط نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت بعد از تعیین به هیات وزیران پیشنهاد داده می شود و باید در جلسه هیات دولت به تصویب برسد.
در آخرین مصوبه شورایعالی کار که ۱۷ خردادماه برای تغییرات مزد ۹۹ کارگران برگزار گردید پیشنهاد پرداخت ۳۰۰ هزار تومان حق مسکن کارگران عرضه شد.
نمایندگان کارگری در نشست هایی که با محمد شریعتمداری وزیر تعاون داشتند خواستند که این پیشنهاد در نخستین فرصت به هیات وزیران ارسال شود و بعد از تصویب در حقوق تیرماه کارگران اعمال شود.
براساس آخرین پیگیری های خبرنگار ایرنا، محمد شریعتمداری در یک مکاتبه اداری با مبحث پیشنهاد کمک هزینه مسکن کارگران از معاون اول رئیس جمهوری خواستند پیشنهاد افزایش کمک هزینه مسکن کارگران از ماهیانه یکصد هزار تومان به سیصد هزار تومان در هیات وزیران مطرح شود.
پیش بینی می شود این پیشنهاد که با قید دو فوریت از جانب وزیر تعاون ارسال شده در جلسه های آتی هیات وزیران بررسی شود.منبع:

1399/04/07
17:42:30
5.0 / 5
1799
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید