گزارش كاروخدمت

كرونا فعالیت 38 درصد كسب وكارها را به طور كامل متوقف كرد

كرونا فعالیت 38 درصد كسب وكارها را به طور كامل متوقف كرد نتایج بررسی مركز آمار ایران نشان داده است شیوع كرونا باعث شد فعالیت ۳۸ درصد كسب وكارها در اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ به طور كامل متوقف شود كه البته این عدد در اریبهشت به ۲۱ درصد كاهش پیدا كرد.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، میزان فعالیت کل کسب و کارهای اقتصادی در زمان انتشار کرونا بر مبنای نتایج طرحی که پژوهشکده آمار تهیه کرده، از آن حکایت می کند که در اثر انتشار کرونا فعالیت ۳۸ درصد کسب و کارها در اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ به طور کامل متوقف گردید و این بنگاهها هیچ فعالیتی نداشتند؛ البته این تعداد در اردیبهشت به ۲۱ درصد کاهش پیدا کرد. در اسفند و فروردین ماه فقط ۲۲ درصد کسب و کارها با تمام ظرفیت به فعالیت خود ادامه دادند که این عدد در اردیبهشت ماه به ۳۴ درصد بهبود یافت.
۴۰ درصد مابقی نمونه ها هم در اسفند و فروردین ماه با حجمی کمتر از ظرفیت کامل فعالیت کردند که این عدد در اردیبهشت ماه به ۴۵ درصد افزایش پیدا کرد.
نتایج تفضیلی به تفکیک بخش های اقتصادی در شکل ۳ آورده شده است.

نتایج این بررسی نشان داده است بیش ترین تاثیر کرونا بر میزان فروش کسب و کارها بوده است؛ به صورتی که میزان فروش کسب و کارها با ۴۸.۸ درصد در اسفند و فروردین و ۴۵.۷ درصد در اردیبهشت بیش ترین تأثیرپذیری را از کرونا داشته است. جریان نقدینگی، نیروی انسانی، مقدار تولید، بدون تاثیر و میزان پس انداز به ترتیب در رتبه های بعدی تأثیرپذیری از کرونا قرار دارد. این رتبه بندی در هر دو دوره زمانی یعنی «اسفند و فروردین» و «اردیبهشت» یکسان بوده است.
بیش ترین تاثیر کرونا بر جنبه های مختلف فعالیت کسب و کارهای اقتصادی در بخش های خدمات: میزان فروش با ۴۱.۱ درصد در اسفند و فروردین و ۳۷.۸ درصد در اردیبهشت بوده است.
بیش ترین تاثیر کرونا بر جنبه های مختلف فعالیت کسب و کارهای اقتصادی در بخش صنعت و معدن بر مبنای نتایج این طرح: میزان فروش با ۴۵.۹ درصد در اسفند و فروردین و ۴۴.۴ درصد در اردیبهشت بوده است.
بیش ترین تاثیر کرونا بر جنبه های مختلف فعالیت کسب و کارهای اقتصادی در بخش کشاورزی بر مبنای نتایج این طرح: میزان فروش با ۶۹.۸ درصد در اسفند و فروردین و ۵۶.۶ درصد در اردیبهشت بوده است.
بیش ترین تاثیر کرونا بر جنبه های مختلف فعالیت کسب و کارها به تفکیک بخش های اقتصادی در اسفند و فروردین

بیش ترین تاثیر کرونا بر جنبه های مختلف فعالیت کسب و کارها به تفکیک بخش های اقتصادی در اردیبهشتمنبع:

1399/04/08
20:53:49
5.0 / 5
1807
تگهای خبر: آمار , اقتصاد , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید