امكان انتقال سوابق به صندوق بیمه اجتماعی برقرار شد

امكان انتقال سوابق به صندوق بیمه اجتماعی برقرار شد به گزارش كاروخدمت معاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی كشاورزان، روستاییان و عشایر اظهار داشت: با موافقت تامین اجتماعی امكان انتقال سوابق بیمه ای به صندوق بیمه اجتماعی كشاورزان، روستاییان و عشایری برقرار شد.


دکتر علی شیرکانی عصر روز یکشنبه در نشست شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران اضافه کرد: بر طبق توافق اولیه تا اختتام تیرماه امکان انتقال سوابق بیمه ای، بیمه شدگان به این صندوق فراهم می شود.
وی افزود: کارهای کارشناسی این انتقال در سازمان تامین اجتماعی در حال انجام می باشد و موافقت اولیه این برنامه نیز ستاندن شده است و با اجرای این برنامه بخش زیادی از مشکلات بیمه شدگان اجتماعی کشاورزان و روستاییان رفع خواهد شد.
مدیرعامل بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور عدم برخورداری از خدمات مستقیم درمانی، پایین بودن میزان دریافتی بیمه شدگان و عدم انتقال سوابق بیمه ای از دلیلهای اصلی کمی استقبال روستاییان به بیمه اجتماعی اعلام نمود.
شیرکانی اضافه کرد: الان یک میلیون و ۸۰۰ هزار بیمه شده اصلی تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایری قرار دارند که با احتساب خانوارهای تحت پوشش این آمار به حدود ۵ میلیون نفر خواهد رسید.
معاون وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی اظهارداشت: در شرایط فعلی امکان برخورداری از بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایری برای تمام استان های کشور به صورت شناور برقرار است و امکان حذف این برنامه نیز در آینده وجود دارد.
دکتر شیرکانی از استان های کشور خواست تا از موقعیت شناوری برای برخورداری از بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایری در استان های خود استفاده کنند.
وی احتمال سهمیه بندی شدن این طرح را در آینده ای نزدیک دور از ذهن ندانست.
وی تعداد بیمه شدگان اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایری استان مازندران را حدود ۱۰۵ هزار نفر اعلام نمود و اظهارداشت: در مجموع بیش از ۳۰۰ هزار نفر ( با احتساب خانوارهای تحت پوشش ) در مازندران از این بیمه برخوردار می باشند.
دکتر شیرکانی افزود: در این استان حدود ۴ هزار و ۳۰۰ بیمه شده نیز از مستمری برخوردار می باشند.منبع:

1399/04/10
13:13:46
5.0 / 5
1713
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید