گزارش كاروخدمت

تأثیر كرونا بر نیروی كار

تأثیر كرونا بر نیروی كار به گزارش كاروخدمت شیوع كرونا باعث شد ۳۰ درصد كسب و كارها در اسفند و فروردین حداقل یك نفر را تعدیل كنند.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، شیوع کرونا از اواخر سال گذشته، تاثیر به سزایی بر اقتصاد و بازارهای مختلف کشور گذاشت؛ تا جایی که خیلی از کسب و کارها بخصوص طی دو ماه اسفند و فروردین ماه رو به تعطیلی رفتند. همینطور بعضی از مشاغل به دلایلی همچون نبود تقاضا و مشکل مالی، مبادرت به تعدیل نیروهای کار خود و یا اینکه از شیوه دورکاری استفاده کردند.
بررسی آماری تعدیل، دورکاری و غیبت نیروهای انسانی بعد از شیوع کرونا نشان داده است که در اسفند و فروردین ۳۰ درصد کل کسب و کارها حداقل یک نفر را و در اردیبهشت ۷ درصد کسب و کارها حداقل یک نفر را تعدیل کرده اند.
تأثیر کرونا بر تعدیل نیروی کار در بخش های کسب و کارهای در دو دوره ی اجرا

در بازه ی زمانی اسفند و فروردین، در ۲۵ درصد کل کسب و کارها و در اردیبهشت در ۲۰ درصد کسب و کارها حداقل یک نفر از دورکاری بهره برده است.
تأثیر کرونا بر دورکاری در بخش های کسب و کارهای در دو دوره ی اجرا

همچنین در ماه های اسفند و فروردین در ۱۵.۸ درصد و در اردیبهشت ماه در ۳.۹ درصد از کل کسب و کارها حداقل یک نفر غایب موقت داشته اند.
تأثیر کرونا بر غیبت موقت از کار در بخش های کسب و کارهای در دو دوره اجرا

همچنین جنبه دیگر تاثیر کرونا بر نحوه به کارگیر ی نیروهای انسانی بوده است که بررسی ها در مورد به خدمت گرفتن نیروی جدید انسانی در کل بخش های کسب و کار نشان داده است که ۸ درصد در اسفند و فروردین و ۱۱.۳ درصد در اردیبهشت ماه حداقل یک نفر نیروی انسانی جدید به کار گرفته اند.
تأثیر کرونا بر اشتغال جدید نیروی کار در بخش های کسب و کارهای در دو دوره اجرا

در مورد افزایش ساعت کاری در ۷.۹ درصد از کل کسب و کارها در اسفند و فروردین و در اردیبهشت در ۸.۷ درصد کسب و کارها حداقل یک ساعت افزایش ساعت کاری وجود داشته است. نتایج افزایش ساعت کاری به تفکیک بخش های خدمات، صنعت و کشاورزی در شکل ۱۲ نشان داده شده است.
تأثیر کرونا بر افزایش ساعت نیروی کار در بخش های کسب و کارهای در دو دوره اجرا


1399/04/11
13:36:14
5.0 / 5
1704
تگهای خبر: آمار , اشتغال , اقتصاد , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید