وزیر تعاون:

همه شركت های دولتی و بخش عمومی باید در بورس عرضه شوند

همه شركت های دولتی و بخش عمومی باید در بورس عرضه شوند به گزارش كاروخدمت وزیر تعاون، كار و رفاه اجماعی اظهار داشت:  حضور در بازار بورس و عرضه بیشتر سهام منحصر به وزارت تعاون نیست و همه شركت های دولتی و بخش عمومی غیر دولتی و بانك ها باید در بورس عرضه شوند و سهام شناور خودرا بالا برند.


به گزارش روز سه شنبه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «محمدشریعتمداری» در نشست «کارگروه تحلیل بازار سرمایه و تدوین استراتژی سرمایه گذاری» با اشاره به حضور، نقش و اثرگذاری شرکت های زیر مجموعه این وزارتخانه در بازار بورس، بر اتخاذ نگاهی آینده نگرانه و سفارش های سیاستی برای رشد و رونق این بخش اصرار کرد.
وی به ورود شرکت های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بازار بورس اشاره نمود و اضافه کرد: باید برای سود دهی و بهره برداری مناسب برنامه ریزی عملیاتی داشته باشیم به شکلی که در جریان تغییرات بازار گرفتار زیان هنگفت نشوند.
وزیر تعاون بیان کرد: سیاست های اتخاذ شده در زمینه حضور در بازار سرمایه باید از مصارف کلی به مصارف عملیاتی هدایت شود.
وی افزود: باید در کنار پیروی از سیاست های کلان حوزه بورس، برای بهره برداری و اثربخشی بیشتر از این بازار، با تشکیل اتاق عملیات متشکل از نمایندگان دستگاه های تابعه، همفکری و تشریک مساعی داشت.
شریعتمداری اشاره کرد: به ازای میزان سهامی که شرکت های زیرمجموعه وزارت تعاون دارند، باید در تصمیم گیری های بازار سرمایه مداخله و نقش آفرینی کنید، همین طور باید سیاست های روشنی در سطح ملی برای مدیریت مناسب بازار سرمایه و در سطح صندوق ها برای نحوه حضور و تاثیر گذاری در این بازار در کارگروه های تخصصی تدوین و پیشنهاد شود.
وی اضافه کرد: از ۴۵ میلیون نفر دارنده سهام عدالت در کشور تنها سه درصد سهم خودرا فروخته اند.
وزیر تعاون اشاره کرد: دستور رئیس جمهوری و مصوبه دولت در خصوص حضور در بازار بورس و عرضه بیشتر سهام منحصر به این وزارتخانه نیست و همه شرکت های دولتی و بخش عمومی غیر دولتی و بانک ها باید در بورس عرضه شوند و سهام شناور خودرا بالا برند.
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون نیز در این جلسه به روند رو به رشد سرمایه گذاری و سودآوری بازار سرمایه کشورمان خصوصاً در ماه های اخیر اشاره نمود و اظهار داشت: این پروسه اگر در طولانی مدت ادامه پیدا کند می تواند شکاف اجتماعی و افزایش فاصله طبقاتی در جامعه منجر شود بدین سبب باید با استراتژی درست، زمینه حضور دهک های پایین جامعه خصوصاً کارگران و بازنشستگان را در این بازار فراهم آورد.
میرزائی، یکی از پیشنهادات مطرح شده برای کاهش ریسک سرمایه گذاری در بازار بورس خصوصاً دهک های پایین جامعه را بیمه سهام عنوان نمود و اضافه کرد: در حال پیگیری این مساله هستیم چونکه موجب می شود بدون اینکه باری به سهامداران تحمیل شود ریسک کم شود.
در این جلسه روندهای بازار سرمایه به تفکیک صنایع و جایگاه سبد سرمایه گذاری های صندوق های بازنشستگی در هر صنعت، بازدهی و ترکیب دارایی شرکت های پورتفوگردان بررسی گردید.
منبع:

1399/05/03
14:58:06
5.0 / 5
1582
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید