مهر خبر می دهد

حقوق كارگران هفت تپه باوجود وعده مسؤلان، هنوز واریز نشده است

حقوق كارگران هفت تپه باوجود وعده مسؤلان، هنوز واریز نشده است باآنكه معاون وزیر كار از اجبار كارفرما به واریز حقوق معوقه كارگران هفت تپه حداكثر تا دهم مردادماه اطلاع داده بود اما نه تنها حقوق معوق واریز نشد بلكه حقوق تیر هم هنوز واریز نشده است.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، یکی از تجمعات اعتراضی کارگران کشور که نزدیک به ۵۰ روز از آن می گذرد، مربوط به کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در استان خوزستان است.
صاحبان سهام این شرکت که با تخلفات مالی مواجه بودند، از اردیبهشت ماه واریز حقوق کارگران را متوقف کرده اند.
کارگران هم در اعتراض به این مورد یا دست از کار کشیدند یا مبادرت به تجمع مسالمت آمیز مقابل دفتر نماینده شوش در مجلس و یا شرکت و … کردند.
در واکنش به این مسئله، حاتم شاکرمی معاون روابط کار وزارت کار اعلام نمود که کارفرمای شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه متعهد شده حقوق و مزایای اردیبهشت و خرداد ۹۹ را بلافاصله بعد از رفع مسدودی حساب شرکت و حداکثر تا دهم مرداد ماه پرداخت کند.
با این حال، پی گیری های خبرنگار مهر حکایت از آن دارد که نه تنها حقوق معوق کارگران هفت تپه مربوط به ماه های اردیبهشت و خرداد واریز نشده بلکه حقوق تیر هم پرداخت نشده است و بدین سان حقوق معوق کارگران این شرکت به سه ماه رسیده است.
البته لازم به ذکر است که اعتراضات کارگران هفت تپه صرفا مربوط به حقوق معوق نمی گردد بلکه این افراد به وضعیت خصوصی سازی و آینده این شرکت هم معترض هستند.


منبع:

1399/05/12
14:42:03
5.0 / 5
1623
تگهای خبر: شركت , صنعت , كارفرما , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید