معاون وزیر تعاون در گفت وگو با كاروخدمت خبرداد:

تصویب افزایش 200 هزار تومانی حق مسكن كارگران تا 2 هفته آینده

تصویب افزایش 200 هزار تومانی حق مسكن كارگران تا 2 هفته آینده به گزارش كاروخدمت معاون روابط كار وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: انتظار داریم پیشنهاد افزایش 200 هزار تومانی كمك هزینه مسكن كارگران تا دو هفته آینده توسط هیات دولت تصویب شود.


یکی از بندهای مورد بحث در افزایش مزد سالیانه کارگران، حق مسکن می باشد که رقم آن در شورای عالی کار توسط نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت بعد از تعیین به هیات وزیران پیشنهاد داده می شود و باید در جلسه هیات دولت به تصویب برسد.
در آخرین مصوبه شورای عالی کار که ۱۷ خردادماه برای تغییرات مزد ۹۹ کارگران انجام شد پیشنهاد افزایش هزینه مسکن تاسقف ۳۰۰ هزار تومان جهت تایید و تصویب نهایی به هیات وزیران ارائه شد.
نمایندگان کارگری در نشست هایی که با محمد شریعتمداری وزیر تعاون داشتند خواستند که این پیشنهاد در نخستین فرصت به هیات وزیران ارسال شود و بعد از تصویب در حقوق تیرماه کارگران اعمال شود.
معاون روابط کار وزیر تعاون روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: حق مسکن کارگری در شورای عالی کار تصویب گردید و چون باید مصوبه هیات دولت را داشته باشد به دولت ارجاع دادیم.
«حاتم شاکرمی» اضافه کرد: یک مرحله در جلسه کمیسیون اقتصادی پیرامون این مساله بحث و بررسی های لازم انجام شد و پس تصویب و اعلام نظر کمیسیون اقتصادی دولت برای تصویب نهایی به هیات وزیران ارسال می شود.
وی درباره تاخیر تعیین حق مسکن کارگران در هیات دولت، اظهار داشت: موضوع تاخیر بررسی حق مسکن کارگران، لایحه اصلاح قانون مالیات ها بود و این موجب شد کمیسیون اقتصادی بر آن متمرکز شود اما با این وجود انتظار می رود ظرف دو هفته دیگر در دولت طرح و به تصویب برسد.
معاون روابط کار وزیر تعاون درباره تغییر در میزان حق مسکن کارگران در دولت اظهار داشت: من بعید می دانم که تغییراتی در میزان پیشنهادی شورای عالی کار ایجاد شود.
وی افزود: درست است که حقوق دریافتی کارگران نسبت به هزینه های زندگی برابر نیست اما نکته ای که باید توجه داشت این است که با ۳۰۰ هزار تومان مشکل مسکن کارگران حل نمی گردد اما یادمان باشد قبل از این حق مسکن کارگران ۴۰ هزار تومان بود و سال ۹۷ به یکصد هزار تومان رسانیدیم و الان به ۳۰۰ هزار تومان رساندیم.
شاکرمی اشاره کرد: افزایش حق مسکن بزرگ ترین توجه دولت و نظر مساعد دولت به معیشت کارگران بوده است و در ۴۰ سال قبل بی سابقه بوده و این نشان از تمایل دولت در کمک به معیشت کارگران است.منبع:

1399/05/15
23:32:45
5.0 / 5
1607
تگهای خبر: اقتصاد , كارفرما , كارگر , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید