مقام مسئول

مهارت آموزی مجانی در مدارس محروم

مهارت آموزی مجانی در مدارس محروم به گزارش كاروخدمت معاون سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور اظهار داشت: از مهر ماه سال جاری برای نخستین بار در مدارس مناطق محروم، آموزش های مهارتی را به صورت مجانی عرضه خواهیم داد.علیرضا حاتم زاده در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد مهارت آموزی در مدارس، گفت: برنامه ای تحت عنوان آموزش ایران مهارت را از مدتی قبل داشتیم که در چارچوب آن، آموزشگاه بخش خصوصی در همکاری با مدارس آموزش و پرورش برای همه دانش آموزان مقطع متوسطه، چند ساعت مهارت آموزی انجام می دهد. این آموزش در هر رشته ای که مدرسه با آموزشگاه به توافق برسد، عرضه می شود.
معاون سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اعلان اینکه آموزش ها برای مقطع متوسطه اول ۶۰ ساعت و متوسطه دوم هم ۶۰ ساعت است، اضافه کرد: این آموزش در هر رشته ای که مدرسه با آموزشگاه ما به توافق می رسد عرضه می شود. در نهایت کلاس های آموزشی در مدرسه برگزار و گواهی شرکت در دوره آموزشی در اختیار افراد قرار می گیرد.
وی افزود: با توجه به این که آموزشگاه های آزاد ما به این حوزه ورود کرده اند، ابتدای کار با مدارس غیرانتفاعی و از راه دریافت شهریه از خانواده ها شروع شد؛ البته هزینه ها به شدت پایین بود و فقط هزینه مربی و انتقال تجهیزات را پرداخت می کردند. از مهر ماه سال جاری هم باز این دوره ها را خواهیم داشت و برای نخستین بار به دنبال عرضه آموزش های مهارتی به صورت مجانی در مدارس مناطق محروم هستیم.
مهارت آموزی مجانی در مدارس مناطق محروم
حاتم زاده در مورد آموزش های فنی و حرفه ای مجانی در مدارس مناطق محروم اظهار داشت: از مهر ماه سال جاری برای نخستین بار بخش دولتی جهت آموزش های مهارتی ورود خواهد کرد؛ طبق توافقی که با وزارت آموزش و پرورش صورت گرفت، در مناطق محروم که خانواده ها امکان پرداخت شهریه ندارند، بخش دولتی سازمان آموزش فنی و حرفه ای به کمک مدارس خواهد رفت و آموزش های مهارتی را در اختیار این قشر قرار خواهد داد.
معاون سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تصریح کرد: ما یک سری اسناد قانونی در خصوص همکاری ها با وزارت آموزش و پرورش داریم. محصلان رشته کار و دانش می توانند از سیستم ما گواهی نامه بگیرند و معادل سازی کنند و در واقع ما با آموزش و پرورش بیشتر به دنبال فرهنگ سازی و توسعه فرهنگ کار و کارآفرینی هم در کتب منابع آموزشی و هم در حوزه مشاوره شغلی هستیم.
وی افزود: هم اکنون تمرکز آموزش و پرورش بر مشاوره های تحصیلی است، ما در تفاهم جدید به دنبال مشاوره شغلی به دانش آموزان و استعدادیابی دانش آموزان هستیم. به هیچ وجه کاری با رشته دانش آموزان در مدرسه نداریم.
حاتم زاده اضافه کرد: این دوره ها کوتاه مدت است شاید در بعضی رشته ها همچون آشپزی بتوانند کار کنند، اما ما این آموزش ها را برای ورود به کار انجام نمی دهیم بلکه این افراد را با اصل «کار و مهارت» آشنایی می دهیم. این ۱۲۰ ساعت آموزش می تواند مؤثر باشد اما برای ورود به بازار کار حتما باید در دوره های تکمیلی هم شرکت نمایند.


منبع:

1399/05/16
11:13:17
5.0 / 5
1759
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید