رییس اتاق تعاون در پاسخ به كاروخدمت؛

۳۰ درصد تعاونی ها از كرونا لطمه دیدند

۳۰ درصد تعاونی ها از كرونا لطمه دیدند به گزارش كاروخدمت رئیس اتاق تعاون كشور اظهار داشت: 30 درصد تعاونی ها با شیوع بیماری كرونا لطمه دیدند كه اقداماتی برای كاهش تاثیر این پدیده بر واحدهای لطمه دیده انجام شده است.


«بهمن عبداللهی» روز سه شنبه در نشست با اصحاب رسانه و در پاسخ به خبرنگار ایرنا درباب مشکلات تعاونی ها با شیوع بیماری کرونا، اظهارداشت: با شیوع بیماری کرونا تعاونی ها در مقایسه با دیگر واحدهای اقتصادی بیشتر لطمه دیدند چون توان کمتری دارند.
وی اضافه کرد: دولت در پشتیبانی از کسب و کارها تسهیلاتی را برای آنها ارائه کرد و اتاق تعاون نیز با برنامه ریزی هایی که انجام داده تلاش دارد شرایطی را فراهم آورد تا تعاونی ها خودرا با این شرایط تطبیق دهند.
رئیس اتاق تعاون کشور بیان کرد: با شیوع ویروس کرونا شاهد ریزش و رویش تعاونی ها بودیم به این صورت که برخی تعاونی ها لطمه خوردند و در مقابل برخی نیز رشد کردند.
دارندگان سهام عدالت در فروش سهام خود عجله نکنند
عبداللهی درباره سهام عدالت اظهار داشت: بعد از فرمان رهبر معظم انقلاب در خصوص آزادسازی سهام عدالت در اردیبهشت ماه، شورای عالی بورس جلسات فوق العاده تشکیل داد و نخستین اقدام تعیین حق انتخاب برای مدیریت سهام بود که در نتیجه ۲۰ میلیون نفر روش مدیریت مستقیم و ۲۸ میلیون نفر روش غیرمستقیم را انتخاب کردند.
وی اضافه کرد: تابحال از میان افرادی که روش مستقیم مدیریت را انتخاب کردند مجوز فروش ۳۰ درصد سهام خودرا دریافت نمودند و ۳۰ درصد دیگر در عید غدیر مجوز فروش می گیرند و ۴۰ درصد دیگر را می توانند تا اختتام امسال فروشند.
رییس اتاق تعاون اظهار داشت: هم اکنون قیمت سهام موجود در سهام عدالت رشد خوبی داشته و تا ۲۰ میلیون تومان هم رسیده است.
وی اشاره کرد: دارندگان سهام عدالت در فروش سهام خود تعجیل نکرده و اهتمام کنند از مزایای آن بهره مند شوند همین طور مقرر است مزایایی همچون ارائه سهام به بانک ها بعنوان وثیقه تعریف شود و این فرصت خوبی برای دارندگان سهام عدالت است.
عبداللهی اظهار داشت: افرادی که روش مدیریت غیرمستقیم را انتخاب کردند نیز توجه داسته باشند که شرکت های سرمایه گذاری استانی سه ماه دیگر وارد بورس می شوند و می توانند سهام خودرا مدیریت کنند.

شرایط تاسیس بانک تعاون غیردولتی فراهم نیست
وی درباره تاسیس بانک تعاون اظهار داشت: ۸۵ درصد کارهای اقتصادی در کشور بانک محور است و بانک ها وظیفه تامین مالی را برعهده دارند.
رییس اتاق تعاون اضافه کرد: الان بانک توسعه تعاون تنها بانک تعاون است، اما این بانک مزیت خاصی برای تعاونی ها ندارد و تابع ضوابط و دستورالعمل های در رابطه با نظام بانکی است و در نهایت می تواند بخش بیشتری از تسهیلاتش را به تعاونی ها اختصاص دهد.
وی اظهارداشت: الان شرایط برای ایجاد بانک غیردولتی تعاون در کشور فراهم نیست البته سیاست بانک مرکزی نیز کاهش تعداد بانکهای کشور است و ما درصدد هستیم تا سال آینده بودجه ای برای افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون برای کمک به تعاونی ها تصویب شود.
قیمت زمین مسکن کارگری حذف می شود
رییس اتاق تعاون درباره ساخت مسکن کارگری اظهار داشت: باتوجه به نوع مسکنی که در این طرح ایجاد می شود میزان آورده متفاوت خواهد بود به این صورت که ۴۰ درصد آورده را بانک و ۲۰ درصد را خود کارگران تامین خواهند کرد.
وی اضافه کرد: مسکن کارگری حتما در چارچوب الگوهای مسکن ۶۵ متر و ۷۵ متر نخواهد بود و راه اندازی واحدهای مسکونی با متراژ بالاتر را هم پیش بینی کرده ایم.
عبداللهی اظهار داشت: تلاش ما این است که قیمت زمین را از مسکن حذف نماییم و با وزارت راه و شهرسازی هم توافق شده که این شرط در زمین هایی که اختصاص داده می شود مورد نظر قرار گیرد تا قیمت مسکن برای کارگران ارزان تر تمام شود.منبع:

1399/05/19
20:17:25
5.0 / 5
1750
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید