نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی:

قول می دهم مشكلات نیشكر هفت تپه حل شود

قول می دهم مشكلات نیشكر هفت تپه حل شود به گزارش كاروخدمت نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با پیگیری های صورت گرفته قول می دم مشكلات شركت نیشكر هفت تپه حل شود.محمد کعب عمیر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: کارگران هفت تپه تابحال ۵۲ روز تجمع اعتراضی داشتند. در چهلمین روز با صحبت هایی که با کمیسیون اصل ۹۰ داشتیم به اتفاق سه نفر از اعضای این کمیسیون در شرکت حضور پیدا کردیم و با آنها گفتگو و مشکلات را بررسی کردیم.
وی اضافه کرد: اعتراضات کارگران هفت تپه صنفی، به حق و مشروع است. خواسته کارگران را می شود در دو مقوله تقسیم نماییم.
نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی افزود: در برنامه کوتاه مدت لازم است بروز رسانی حقوق را انجام دهیم. حقوقِ ماه های اردیبهشت، خرداد و تیرماه پرداخت نشده است. همینطور مساله کشت باید حل شود. نیشکر تقویم زمانی دارد و اگر در زمان مشخص کشت صورت نگیرد تا یک سال دیگر نمی توانیم کشت را انجام دهیم و ضرر زیادی به شرکت و شریان اقتصادی زده می شود.
وی اظهار نمود: مبحث سوم بیمه تأمین اجتماعی کارگران را پیگیری کردیم و تا آخر تیرماه را تمدید کردیم اما برای تمدید مجدد سازمان تأمین اجتماعی اجازه نداد به این خاطر که حدود ۵۳۰ میلیارد تومان این سازمان از شرکت نیشکر طلب دارد. این مساله را هم بررسی کردیم.
نماینده مردم شوش در مجلس شورا اسلامی با اشاره به اینکه برای برنامه کلان این شرکت که از اصل ۴۴ یا خصوصی سازی بیرون برود، اضافه کرد: خصوصی سازی در این شرکت موفقیت آمیز نبوده و سازمان خصوصی سازی بدون بررسی صلاحیت کارفرما این شرکت را واگذار کرد که این مورد کم لطفی در حق شهرستان و استان است.
کعب عمیر به سخن امام خمینی (ره) اشاره نمود و اظهار داشت: امام خمینی فرمودند که «خوزستان دین خویش را به کشور ادا کرد» اما حالا باید بگویم که دولتمردان ما دین خویش را به استان ادا نکردند.
وی اظهار داشت: جلساتی در حضور فرماندار و شورای تأمین استان این مساله را بررسی و مبحث را در کمیسیون اصل ۹۰ به اتفاق برخی از نمایندگان کمیسیون اجتماعی بررسی کردیم.
نماینده مردم شوش در مجلس تاکید کرد: کمیسیون اجتماعی مجلس به صورت تخصصی این مورد را از ماه قبل آغاز به پیگیری کرد چون که روابط کار و کارگری در حیطه و تخصص کمیسیون اجتماعی است.
وی اضافه کرد: در حضور معاون مجلس شورای اسلامی جلسه برگزار گردید و سایر نمایندگان، دیوان محاسبات کشور، نمایندگان کارگری و سازمان بازرسی و سازمان خصوصی سازی حضور داشتند و مبحث را بررسی کردیم.
کعب عمیر اظهار نمود: شخصاً به معاون سازمان خصوصی سازی، معاون وزیر اقتصاد و رئیس جلسه تاکید داشتم که اجازه نمی دهیم که شرکت به شخصی حقیقی واگذار بشود. من گزینه های خودم را که چند نهاد دولتی هستند، معرفی کردم. سازمان خصوصی سازی تقریباً پذیرفته که این افراد اهلیت و صلاحیت ندارند و این شرکت را باید به گروهی توانمند بدهند که بتوانند به نحو احسن مدیریت کنند که در این راستا مسؤلان هم قول پیگیری دادند.
نماینده مردم شوش در مجلس با اشاره به اینکه در جلسه پرسیدم که «آیا صاحبان کنونی اهلیت مدیریت را از نظر سازمان خصوصی سازی دارند یا نه؟» اظهار داشت: مدیرعامل سازمان خصوصی سازی اعلام نمود که مجموعه کنونی اهلیت ندارند.
کعب عمیر اضافه کرد: حقوق پرسنل، بیمه تأمین اجتماعی و کشت در کوتاه مدت باید حل شوند. سازمان خصوصی سازی پولی ندارد که بخواهد حقوق پرداخت کند. قرار شد با شریعتمداری وزیر تعاون از بیمه بیکاری مشاغل مبتلا به کرونا حدود ۲۰۰ میلیارد تومان به شرکت نیشکر تزریق کند تا برنامه کوتاه مدت را انجام دهیم. برای تمدید دفترچه ها مقرر شد تا آخر سال ۹۹ دفترچه ها تمدید شوند.
وی خاطرنشان کرد: تاکید داشتم بتوانیم در هفته آینده جلسه ای با معاون اول یا شخص رئیس جمهور داشته باشیم و من و برخی از اعضای کمیسیون اجتماعی و کمیسیون اصل ۹۰ و سازمان بازرسی کشور و دیوان محاسبات کشور و سازمان خصوصی سازی این مساله را بررسی نماییم.
نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نتیجه کلی جلسه آینده، راهکار اساسی و حل شرکت نیشکر هفت تپه به صورت اساسی خواهد بود. این وعده و قول را به کسانی که به من رأی دادند و کسانی که رأی ندادند می دهم که در کنار کارگران خواهم بود و این مساله را با صورت ریشه ای حل خواهم کرد تا بتوانیم این شرکت را به نهاد یا سازمان دولتی واگذار نماییم و از خصوصی سازی یا رهاسازی صورت گرفته خارج نماییم.
وی تاکید کرد: باید مجلس با این ظرفیت خوبش در مقابل خصوصی سازی قرار بگیرد و اجازه ندهد هفت تپه های دیگری در کشور متولد شوند و حقوق کارگران کشور تضییع شود.


منبع:

1399/05/20
22:07:00
5.0 / 5
1663
تگهای خبر: اقتصاد , بیكاری , بیمه , پرسنل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید