دو نماینده از پاسخ وزیر تعاون قانع نشدند

دو نماینده از پاسخ وزیر تعاون قانع نشدند نماینده مردم گرمی با اشاره به اینكه دو عضو كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از پاسخ وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی قانع نشدند، اظهار داشت: قرار شد در آینده پاسخ سوالات در نتیجه كارهای اجرایی به مجلس گزارش شود.


ولی اسماعیلی امروز - سه شنبه - در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا درباره جلسه ای که اعضای کمیسیون اجتماعی با محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی داشتند، اضافه کرد: این جلسه برای پاسخ به سوالات برخی از نمایندگان برگزار گردید و وزیر به سوالات آنها پاسخ داد.
وی با اشاره به سوال علی اصغر عنابستانی نماینده سبزوار در خصوص اینکه هزینه بیمه برای خدمات درمانی روستائیان، بالا است، اظهار داشت: وزیر تعاون در اینباره توضیح داد که ۲۴ درصد حق بیمه را روستائیان و باقی مبلغ بیمه را دولت پرداخت می کند و برای خانواده های تحت پوشش هم همه هزینه های بیمه به عهده دولت می باشد. با این وجود عنابستانی از پاسخ وزیر قانع نشد و در فرصت یک ماه مقرر است وزیر در اینباره توضیح دهد.
نماینده گرمی درباره سوال عبدالرضامصری نماینده کرمانشاه درباره اینکه باید ۲۰ درصد به حقوق مستمری بگیران کمیته امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی اضافه می شد، اظهار داشت: نماینده کرمانشاه تاکید داشت که مبلغ یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان قرار بود به حقوق مستمری بگیران اضافه شود، اما این مورد هنوز انجام نشده است.
وی اضافه کرد: وزیر تعاون در اینباره توضیح داد که چون تعداد افراد تحت پوشش زیاد بودند، این مبلغ بین ورودی های جدید تقسیم شده که در نهایت مصری از توضیحات وزیر تعاون قانع نشد.
اسماعیلی در مورد سوال حبیب اله دهمرده نماینده زابل درباره اشتغال زایی در استان سیستان و بلوچستان هم اظهار داشت: وزیر در اینباره توضیحات خویش را درباره رشد اقتصادی سیستان و تحریم ها عرضه داد که دهمرده از جواب وزیر راضی نبود. ولی در نهایت قرار شد با همکاری سازمان تعاون و روستایی در یک بازه زمانی ۲ماه این مورد بررسی شود تا از تعداد بیکاران استان کاسته شده و نتایج هم به نماینده سیستان گزارش شود.
وی تصریح کرد که به علت کمبود وقت، فرصتی برای پاسخ وزیر به دیگر سوالات اعضای کمیسیون فراهم نشد و در جلسات آینده این مورد در دستور کار قرار دارد.
مخالفت کمیسیون اجتماعی با تشکیل کمیسیون مشترک - طرح استفساریه ماده (۱۱۳) قانون مدیریت خدمات کشوری
علی بابایی کارنامی سخنگوی کمیسیون اجتماعی هم در گفت وگویی که خانه ملت منتشر نموده است در باره نشست نوبت عصر کمیسیون تصریح کرد: در این جلسه نصرالله پژمانفر رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس به عرضه گزارش از عملکرد کمیسیون اصل ۹۰ پرداخت و اهمیت فعالیت آنرا برای اعضای کمیسیون اجتماعی تبیین کرد.
نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، افزود: انتخاب ۱۳ نفر برای عضویت در کمیسیون مشترک - طرح استفساریه ماده (۱۱۳) قانون مدیریت خدمات کشوری در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت. اما با عنایت به این که اعضای کمیسیون اجتماعی نسبت به تشکیل کمیسیون مشترک اعتراض داشتند، نتخاب اعضا برای عضویت در کمیسیون مشترک منتفی شد.
وی با اشاره به مخالفت کمیسیون اجتماعی با تشکیل وزارت بازرگانی تصریح کرد: بررسی یک فوریت طرح تشکیل وزارت بازرگانی هم در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت و کمیسیون با رای قاطع با تشکیل آن و تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت مخالفت کرد.


1399/05/22
11:58:22
5.0 / 5
1607
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید