اتاق تعاون ایران:

وضع محیط كسب و كار تعاون بدتر شد

وضع محیط كسب و كار تعاون بدتر شد به گزارش كاروخدمت اتاق تعاون ایران اعلام نمود: نتایج حاصل از پایش ملی محیط كسب‏ وكار ایران در بهار 99 نشان میدهد كه رقم شاخص ملی بخش تعاون، 6.02 شده كه نسبت به زمستان 98 وضعیت بدتری پیدا كرده است.به گزارش کاروخدمت به نقل از اتاق تعاون ایران، در طرح پایش بهار ۹۹، تعداد ۵۳۲ فعال اقتصادی بخش تعاون در تمامی رشته فعالیت ها و در کلیه استانها مشارکت داشتند.
براساس نتایج حاصل از پایش ملی محیط کسب‏ وکار ایران در بهار ۱۳۹۹، رقم شاخص ملی بخش تعاون، ۶.۰۲ (نمره بدترین ارزیابی ۱۰ است) محاسبه شد که اندکی بدترشدن وضعیت نسبت به ارزیابی فصل گذشته (زمستان ۱۳۹۸ با میانگین ۵.۹۵) را نشان میدهد.

به گزارش واحد آمار و برنامه ریزی، نامناسب ترین مؤلفه های محیط کسب و کار بخش تعاون در بهار ۹۹ شامل بی ثباتی و غیرقابل پیش ‏بینی بودن قیمت ها، بی ثباتی سیاست ها، مقررات و رویه های اجرایی و دشواری تامین مالی از بانک ها بوده است.
همچنین مناسب ترین مؤلفه های محیط کسب و کار بخش تعاون در بهار امسال، محدودیت دسترسی به آب، محدودیت دسترسی به شبکه تلفن همراه و اینترنت و نحوه استقبال مشتریان از نوآوری و ابتکار در ارائه خدمات و محصول بوده است.

بررسی های برآورد فصلی شاخص ملی محیط کسب و کار بخش تعاون در بخش های عمده اقتصادی نشان میدهد که صنایع، بهترین محیط کسب و کار و خدمات، بدترین محیط کسب و کار بوده است.

بر اساس یافته های آماری استان های گلستان و زنجان به ترتیب بهترین محیط کسب و کار و استان های یزد و قزوین به ترتیب بدترین محیط کسب و کار را در بخش تعاون داشته اند.

این آمارها نشان میدهد که برمبنای رشته فعالیت ها، کارهای هنری، سرگرمی و تفریح بهترین محیط کسب و کار و عمده فروشی و خرده فروشی، تعمیر وسایل نقلیه موتوری و موتورسیکلت، بدترین محیط کسب و کار را داشته اند.منبع:

1399/05/23
11:35:47
5.0 / 5
1639
تگهای خبر: آمار , اقتصاد , خدمات , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید