تصویب افزایش حق مسكن كارگران در كمیسیون اقتصادی دولت

تصویب افزایش حق مسكن كارگران در كمیسیون اقتصادی دولت به گزارش كاروخدمت وزیرتعاون، كار ورفاه اجتماعی از تصویب افزایش ۲۰۰ هزارتومانی حق مسكن كارگران در كمیسیون اقتصادی دولت اطلاع داد.


به گزارش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «محمد شریعتمداری» اظهار داشت: امروز کمیسیون اقتصادی دولت، به اتفاق آرا افزایش ۲۰۰ هزارتومانی حق مسکن کارگران را که پیش از این در شورایعالی کار پیشنهاد و تصویب شده بود به تصویب رساند.
وی خاطرنشان کرد: با تصویب کمیسیون اقتصادی دولت، این مورد برای تصمیم گیری نهایی و طرح به هیات دولت ارجاع شد.
وزیر تعاون اضافه کرد: با عنایت به اهمیت مبحث این امر طی جلسات آینده در هیات دولت تصویب می شود.
یکی از بندهای مورد بحث در افزایش مزد سالیانه کارگران، حق مسکن می باشد که رقم آن در شورایعالی کار توسط نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت بعد از تعیین به هیات وزیران پیشنهاد داده می شود و باید در جلسه هیات دولت به تصویب برسد.
در آخرین مصوبه شورایعالی کار که ۱۷ خردادماه برای تغییرات مزد ۹۹ کارگران برگزار گردید پیشنهاد افزایش هزینه مسکن تاسقف ۳۰۰ هزار تومان جهت تایید و تصویب نهایی به هیات وزیران عرضه شد.
«حاتم شاکرمی» معاون روابط کار وزارت تعاون قبل از در گفت و گو با ایرنا درباره تاخیر تعیین حق مسکن کارگران در هیات دولت، اظهار داشت: مبحث تاخیر بررسی حق مسکن کارگران، لایحه اصلاح قانون مالیات ها بود و این سبب شد کمیسیون اقتصادی بر آن متمرکز شود اما با این وجود انتظار می رود ظرف دو هفته دیگر در دولت طرح و به تصویب برسد.


1399/05/25
13:38:55
5.0 / 5
1576
تگهای خبر: اقتصاد , كارفرما , كارگر , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید