معاون وزیر كار اعلام كرد:

مصوبه حق مسكن راهنوز دریافت نكرده ایم

مصوبه حق مسكن راهنوز دریافت نكرده ایم به گزارش كاروخدمت معاون وزیر كار با اشاره به اینكه هنوز مصوبه دولت در مورد حق مسكن را دریافت نكرده ام، اظهار داشت: به صورت متوسط میانگین دریافتی كارگران ۱۰ درصد افزایش می یابد.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، حاتم شاکرمی، معاون روابط کار وزیر کار در گفتگو با خبرنگار شبکه خبر، درباره جزئیات افزایش حق مسکن کارگران، تصریح کرد: مصوبه افزایش ۲۰۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران ۱۷ خرداد ماه در شورایعالی کار به صورت سه جانبه تصویب و سپس برای تأیید و ابلاغ به دولت ارسال شد که امروز این مصوبه، به تصویب دولت رسید و مطابق مصوبه پیشنهادی شورایعالی کار حق مسکن کارگران از ۱۰۰ هزار تومان به ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافت.
وی بیان نمود: حق مسکن کارگران چیزی نیست که هر سال تصویب شود؛ بلکه از آغاز انقلاب تابحال فقط ۶ بار حق مسکن کارگران افزایش یافته است و هیچ الزامی ندارد که حق مسکن کارگران هر سال اضافه شود، ازاین رو تصویب دولت در مورد افزایش حق مسکن کارگران با پیشنهاد شورایعالی کار، بسیار مهم می باشد.
شاکرمی اظهار داشت: از سال ۹۵ حق مسکن از ۲۰ هزار تومان به ۴۰ هزار تومان، در سال ۹۸ از ۴۰ هزار تومان به ۱۰۰ هزار تومان و در سال ۹۹ از ۱۰۰ هزار تومان به ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافته است؛ ازاین رو با این افزایشی که رخ داد، افزایش دریافتی کارگران حداقل بگیر در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ به حدود ۴۳.۵ درصد رسید.
معاون روابط کار وزارت کار تصریح کرد: با افزایش حق مسکن، مجموع دریافتی کارگران امسال در مجموع ۱۰ درصد افزوده می شود؛ به حقوق کارگران مجرد حدود ۱۰.۶ درصد و کارگران دارای یک فرزند حدود ۹.۲ درصد و کارگران دارای دو فرزند حدود ۹.۱ درصد اضافه گردید. دستمزد کارگران بدون سابقه که سال اول فعالیت خویش را دارند، حدود ۱۱.۵ درصد اضافه گردید.
وی همینطور در مورد اینکه آیا حق مسکن کارگران برای چهار ماه گذشته از سال عطف به ماسبق می شود یا نه، اظهار داشت: مطابق مصوبه ۱۷ خرداد شورایعالی کار این مصوبه تصویب گردید که هنوز ابلاغیه دولت را دریافت نکرده ام. پس همگی اینها بستگی به نظر و تصویب دولت دارد؛ اما به هر حال، تفاوتی بین کارگران دولتی و غیردولتی وجود ندارد و تمام کارگرانی که در بخش های دولتی و خصوصی مشمول قانون کار می شوند، مشمول این مصوبه می شود.
شاکرمی درباره بازبینی دستمزد سال ۹۹ کارگران اظهار داشت: چنین موضوعی در دستور کار شورایعالی کار نیست.


منبع:

1399/05/29
22:24:05
5.0 / 5
1673
تگهای خبر: كارگر , مسكن , وزارت كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید