گزارش كاروخدمت

حق مسكن بالاخره پس از 58 روز در دولت تصویب گردید

حق مسكن بالاخره پس از 58 روز در دولت تصویب گردید كاروخدمت: حق مسكن كارگران پس از گذشت 58 روز از ارسال نامه فوری وزیر كار بالاخره به تصویب هیئت دولت رسید.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، در جلسه ۱۷ خرداد ماه شورای عالی کار مصوب شد حق مسکن کارگران از ۱۰۰ هزار تومان به ۳۰۰ هزار تومان افزایش یابد اما با توجه به این که دولت نیز باید این افزایش را تصویب می کرد در آخر جلسه مذکور شورای عالی کار، وزیر کار وعده داد که حق مسکن ۳۰۰ هزار تومانی نهایتاً تا اختتام تیرماه در دولت تصویب شود.
۳۱ خرداد ماه وزیر کار در نامه ای مصوبه شورای عالی کار را به هیئت وزیران ارسال و درخواست نمود این مساله با قید دو فوریت در دستور کار قرار گرفته و تصویب شود.
با این حال بعد از گذشت ۵۱ روز از ارسال نامه شریعتمداری به دولت، افزایش حق مسکن کارگران هفته گذشته در کمیسیون اقتصادی دولت به تصویب رسید.
اگرچه با توجه به این که فیش های حقوقی معمولاً تا قبل از ۲۵ هر ماه بسته می شود، انتظار می رفت دولت در روز چهارشنبه هفته گذشته و یا روز یکشنبه هفته جاری حق مسکن کارگران را تصویب کند تا این مؤلفه در حقوق مرداد ماه کارگران اعمال شود، اما آنطور که محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ساعتی قبل خبر داد، افزایش حق مسکن کارگران پس از گذشت ۵۸ روز از ارسال «نامه فوری وزیر» و در جلسه بامداد امروز دولت به تصویب رسیده است.
۵۸ روز پیش در نامه ارسالی شریعتمداری به دولت ذکر شده بود، حق مسکن ۳۰۰ هزار تومانی از فیش حقوق تیر ماه کارگران قابل اعمال است و بدین سبب باتوجه به تصویب دیرهنگام و واریز حقوق تیر و مردادماه، کارفرماها باید معوقه ۴۰۰ هزار تومانی تیر و مرداد (به ازای هر ماه ۲۰۰ هزار تومان) را در حقوق شهریور ماه کارگران خود اعمال کنند.
البته هنوز جزئیاتی از مصوبه دولت در مورد حق مسکن منتشر نشده و باید منتظر خروج متن تصویبی دولت باشیم تا مشخص شود حق مسکن از چه ماهی باید در حقوق کارگران اعمال شود و باید امیدوار بود حداقل دراین زمینه، وعده دولت نقض نشود و موعد اعمال، همان تیرماه باشد.


منبع:

1399/05/31
21:02:00
5.0 / 5
1721
تگهای خبر: اقتصاد , كارفرما , كارگر , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید