رشد ۱۴۰۰ درصدی حق مسكن كارگران در دولت تدبیر و امید

رشد ۱۴۰۰ درصدی حق مسكن كارگران در دولت تدبیر و امید به گزارش كاروخدمت حق مسكن كارگران در این سال ها ۱۴۰۰ درصد افزایش یافته و از رقم ۲۰ هزار تومان در سال ۱۳۹۴ به مبلغ ۳۰۰ هزار تومان در سال ۱۳۹۹ رسیده است.


داشتن «سقف بالای سر» یکی از نیازهای ضروری و اولیه هر فرد است و این مورد در ماده ۲۹ و ۳۱ قانون اساسی بعنوان وظایف ذاتی دولت بخصوص برای گروه های کم درآمد همچون کارگران، روستائیان و عشایر در نظر گرفته شده است. براین اساس در فیش حقوقی کارگران و کارمندان ردیفی به نام حق مسکن در نظر گرفته شده است تا بدین ترتیب بخشی از هزینه های تأمین خانه پوشش داده شود.
حق مسکن کارگران تنها گزینه بسته مزد است که باید به تصویب هیات وزیران برسد، ازاین رو هرگونه افزایش در این خصوص بعد از توافق اعضای شورایعالی کار به تایید و تصویب در هیات وزیران انجام می شود. این افزایش موضوعی نیست که هر سال تصویب شود.
از ابتدای انقلاب تا کنون تنها ۶ بار شاهد افزایش حق مسکن کارگران بودیم که بیشترین رشد آن در دولت تدبیر و امید اتفاق افتاده است. بررسی میزان حق مسکن کارگران در سال های گذشته نشان داده است که حق مسکن در سال ۱۳۹۴ برابر ۲۰ هزار تومان بود که با افزایش ۱۰۰ درصدی در سال ۹۵ به مبلغ ۴۰ هزار تومان رسید.
همچنین در بهمن ۹۷ اعضای شورایعالی کار پیشنهاد افزایش ۷۵ درصدی حق مسکن را دادند و سال بعد این مبلغ در فیش حقوقی کارگران یکصد هزار تومان بود.
سال گذشته که چانه زنی برای تعیین دستمزد ۹۹ آغاز شد در جلسه هفدهم فروردین ماه پیشنهاد افزایش ۱۰۰ درصدی حق مسکن کارگران برای کمک به این قشر از جامعه مطرح و سرانجام در هیات وزیران تصویب گردید.
بنا به قول وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزایش ۲۰۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران از تیرماه لازم الاجراست.منبع:

1399/06/06
23:14:48
5.0 / 5
1876
تگهای خبر: كارگر , مسكن , وزیر تعاون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید