با موافقت وزیر تعاون انجام می شود؛

پرداخت منابع ریالی به تعاونی های دارای 60 درصد پیشرفت

پرداخت منابع ریالی به تعاونی های دارای 60 درصد پیشرفت وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با پرداخت منابع ریالی به تعاونی هایی كه ۶۰ درصد پیشرفت دارند با استفاده از ظرفیت بانك توسعه تعاون موافقت نمود.


به گزارش روز سه شنبه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «محمد شریعتمداری» در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مشترک با قوه قضاییه در حوزه تعاونی ها با تاکید بر نقش گسترده تعاونی ها در اقتصاد کشور، اظهار داشت: این تفاهم نامه می تواند نمونه ای برای بخشی از تعاونی های کشور باشد تا بتوانیم قدم بزرگی در جهت بازگرداندن فرهنگ تعاون به اقتصاد کشور برداریم.
وی به تاکیدات مقام معظم رهبری بر استفاده از ظرفیت بخش تعاون اشاره نمود و اظهار داشت: با وجود سند بخش تعاون، این بخش هنوز جایگاه خویش را پیدا نکرده و سهم آن در اقتصاد همچنان محدود است.
وزیر تعاون علت عدم اقبال مردم به تعاونی ها در سال های گذشته را عدم نظارت و خروج شفافیت از بخش تعاون دانست و اظهار داشت: خوشنامی که بخش تعاون بخصوص در اوایل پیروزی انقلاب داشت خیلی از مردم، حتی کارگران و کارفرمایان را بر آن داشت تا درصدد تشکیل تعاونی ها باشند.
وی ادامه داد: در گذشته فرهنگ تعاونی و فرهنگ اسلامی توانست ارتباط وسیعی بین مردم به وجود آورد و معتقدم عدالتی که در ارتباط با اقتصاد تعاونی وجود دارد در اقتصاد خصوصی نیست.
شریعتمداری بر تقویت تعاونی ها با پیگیری سند توسعه و اصلاح قانون بخش تعاون به عنوان دو گام اساسی تاکید و بیان نمود: باید اعتماد به بخش تعاون بازگردانده شود، بدین منظور در وزارتخانه، سامانه جامع بخش تعاون تاسیس شده و تمام اطلاعات تعاونی ها شامل بخشنامه ها، جلسات هیات مدیره، سامانه هوش تجاری، مصوبات تعاونی ها و... در آن به روز رسانی می شود و همه اعضا کاملا به تمامی امور واقف هستند.
وی اظهارداشت: سهولت در ثبت شرکت های تعاونی، هیات مقرارت زدایی از کسب و کار و بهبود فضای کسب و کار از برکات این سامانه است.
وزیر تعاون افزود: برقرای پیوند بین سامانه ثبت شرکت ها و سامانه تعاون کار با ارزشی است و به پیشبرد اهداف شفافیت کمک و مدخل ورود فساد را نا امن می کند.

منبع:

1399/06/09
13:03:50
5.0 / 5
1538
تگهای خبر: اقتصاد , تعاونی , توسعه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید