گزارش كاروخدمت

تداوم پرداخت وام كرونا

تداوم پرداخت وام كرونا پرداخت تسهیلات به واحدهای صدمه دیده از كرونا ادامه دارد و صاحبان مشاغل بیمه شده تا ۱۵ شهریور و مشاغل فاقد بیمه تا آخر شهریور ماه مهلت دارند برای دریافت این وام در سامانه كارا ثبت نام كنند.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، بعد از شیوع کرونا و تبعات ناشی از آن بر اقتصاد کشور که منجر به تعطیلی یا نیمه تعطیلی بنگاه ها شد، دولت تصمیم به عرضه تسهیلات به کسب وکارهای صدمه دیده از کرونا گرفت.
در همین راستا، با هماهنگی دستگاه های اجرایی و نظام بانکی، مقرر شد صاحبان مشاغل در ۱۴ رسته شغلی برای دریافت وام مربوط به کرونا، در سامانه کارا ثبت نام کنند.
البته وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یک میلیون واحد اقتصادی صدمه دیده از کرونا را شناسایی و با ارسال پیامک، آنها را مشمول دریافت تسهیلات حمایتی کرونا اعلام نمود.
در ادامه هم وزارت کار اعلام نمود که کسب و کارهای فاقد بیمه و کد کارگاهی می توانند برای دریافت تسهیلات ثبت نام کنند.
ثبت نام و تشکیل ۳۹۱ هزار فقره پرونده در سامانه کارا
بر این اساس، آخرین پی گیری های خبرنگار مهر حکایت از آن دارد که تابحال بیشتر از ۳۹۱ هزار مورد ثبت نام بنگاه برای دریافت وام کرونا در سامانه کارا انجام شده که در مجموع حدود ۷۷۵ هزار نفر شاغل را در بر می گیرند.
اقدامات مربوط به بررسی پرونده این ۳۹۱ هزار بنگاه از جانب ۱۳ دستگاه اجرایی انجام و مشخص شد این پرونده ها مجموعاً ۱۱ هزار ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات را در برمی گیرند.
همچنین تابحال در مجموع حدود ۱۱۵ هزار نفر از شاغلین غیررسمی برای دریافت تسهیلات کرونا ثبت نام کرده اند که مبلغ ۱۵۱ میلیارد تومان به متقاضیان پرداخت شده است.
شناسایی ۸۴۸ زیررسته صدمه دیده از کرونا
به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، تابحال ۸۴۸ زیر رسته شغلی به شدت صدمه دیده از شیوع کرونا شناسایی شده است.
تعداد بنگاه های صدمه دیده ذیل ۱۴ رسته منتخب ۳ میلیون واحد است که ۱.۳ میلیون واحد آن بیمه شده و دارای کد کارگاهی و ۱.۷ میلیون واحد فاقد بیمه و کد کارگاهی هستند.
همچنین در این واحدها ۲.۸ میلیون نفر بیمه شده و ۳ میلیون نفر فاقد بیمه مشغول به کار هستند.
مجموع تسهیلات مورد نیاز: ۲۳.۵ هزار میلیارد تومان
با توجه به آمار متقاضیان و پرونده های ثبت نام شده در سامانه کارا و با عنایت به رسته های صدمه دیده، جمع تسهیلات مورد نیاز، ۲۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است که ۲۰ هزار میلیارد تومان آن مربوط به کسب و کارهای دارای بیمه و هم شاغلان غیررسمی فاقد بیمه است.
براساس امار عرضه شده، ۳ هزار و ۵۰۰ هزار میلیارد تومان هم به ۱۰۸ شرکت بزرگ حمل و نقل عمومی مسافر برون شهری شامل هوایی، ریلی و دریایی اختصاص یافته است.
آخرین مهلت ثبت نام صاحبان مشاغل در سامانه کارا
در این بین، با عنایت به این که سازوکار ثبت نام صاحبان مشاغل در سامانه کارا از ۳۰ اردیبهشت ماه شروع شده بود، چندی قبل مهلت ثبت نام به اتمام رسید؛ اما به علت ابعاد گسترده صدمه های کرونا، کارگروه مقابله با نتایج اقتصادی ناشی از شیوع کرونا، مهلت ثبت نام وام کرونا را تمدید کرد.
در همین ارتباط مقرر شد، صاحبان مشاغل بیمه شده تا ۱۵ شهریور و صاحبان مشاغل فاقد بیمه تا آخر شهریور ماه مهلت ثبت نام داشته باشند.


منبع:

1399/06/11
13:51:55
5.0 / 5
1490
تگهای خبر: آمار , اقتصاد , بیمه , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید