گزارش كاروخدمت

تعاونی ها 767 هزار مسكن مهر ساختند

تعاونی ها 767 هزار مسكن مهر ساختند كاروخدمت: برابر با تفاهم نامه منعقد شده، قرار بود تعاونی ها 840 هزار واحد مسكن مهر به متقاضیان تحویل دهند كه طی 13 سال گذشته، از این تعداد 767 هزار واحد تحویل شده و 73 هزار واحد دیگر باقی مانده است.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، طرح مسکن مهر مطابق با بند د تبصره ج قانون بودجه سال ۸۶ آغاز و بنا شد ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر برای ساماندهی تولید و عرضه مسکن کشور، تحت مدیریت وزارت راه و شهرسازی و تعاونی های مسکن ساز ساخته شود.
در همین راستا نیز مقرر شد که تعاونی های مسکن ساز ۳۸ درصد از کل واحدهای طرح مسکن مهر یعنی ۸۴۰ هزار واحد را راه اندازی و به متقاضیان تحویل دهند.
بر این اساس، حدود ۶۵۰۰ تعاونی مسکن مهر برای ساخت واحدهای مذکور ساماندهی و با انعقاد قرارداد مستقیم با پیمانکار مبادرت به ساخت واحدهای مسکونی خود کردند.
بررسی عملکرد تعاونی ها در حوزه مسکن مهر نشان میدهد که از سال ۸۶ تا ۹۲، ۱۱۷ هزار واحد و از سال ۹۲ تابحال ۷۶۷ هزار واحد مسکن مهر ساخته و تحویل شده است و بعد از گذشت ۱۳ سال از آغاز اجرای طرح، ۷۳ هزار واحد دیگر باقی مانده که باید تحویل شود.
آنطور که معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می گوید تعاونی ها در حال ساخت واحدهای باقی مانده هستند تا هر چه زودتر پرونده مسکن مهر پس از گذشت ۱۳ سال بسته شود.
در مجموع نیز با همکاری تعاونی ها و وزارت راه و شهرسازی (انبوه سازان) ۲ میلیون و ۳۰ هزار واحد مسکن مهر تحویل متقاضیان شده است.
از سویی دیگر باتوجه به مشکلاتی که در برهه هایی از زمان تعاونی های مسکن ساز برای متقاضیان به وجود آورده بودند، طی سال های گذشته ۷۳ هزار پرونده حقوقی تشکیل شده بود که برابر با آخرین آمار، با حل مشکل ۵۹ هزار پرونده، ۱۴ هزار پرونده حقوقی دیگر باقی مانده است.


منبع:

1399/06/18
09:49:48
5.0 / 5
1799
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید