كاروخدمت گزارش می دهد؛

رونمایی از ۳۸۳ طرح تعاونی با سه هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری

رونمایی از ۳۸۳ طرح تعاونی با سه هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری به گزارش كاروخدمت به مناسبت هفته تعاون امروز (چهارشنبه) از ۳۸۳ طرح تعاونی به ارزش سرمایه گذاری سه هزار میلیارد تومان و ایجاد ۲۶ هزار شغل، رونمایی می شود.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، اقتصاد تعاون، یکی از سه پایه اصلی نظام اقتصاد کشور در کنار اقتصاد دولتی و خصوصی راهگشای مشکلات کشور است. بخصوص با وجود تحریم های ظالمانه، تعاونی ها می توانند با ایجاد و توسعه کسب و کارهای نوآور یکی از مسیرهای ایجاد اشتغال پایدار منطقه ای باشند.
برای این اساس به مناسبت هفته تعاون (۱۳ تا ۲۰ شهریور ماه) امروز (چهارشنبه) از ۳۸۳ طرح تعاونی در سرتاسر کشور رونمایی می شود. ۲۸۱ طرح مربوط به شهرها و ۱۰۲ طرح مربوط به روستاهاست.
اصفهان، خوزستان، فارس و چهار محال و بختیاری به ترتیب با ۶۹، ۵۸، ۲۶ و ۲۴ طرح بالاترین میزان افتتاح طرح ها را دارند. ۳۳ هزار و ۷۱۵ نفر در این ۳۸۳ طرح افتتاحی تعاونی ها عضو هستند.
با افتتاح این طرح ها ۲۶ هزار و ۶۹۱ فرصت شغلی ایجاد می شود. همینطور با آغاز به کار این طرح ها ۱۳ هزار و ۶۴۹ شغل در تعاونی مسکن، ۶ هزار و ۷۶۲ اشتغال در تعاونی تولیدی، ۶ هزار و ۲۳۳ فرصت شغلی در تعاونی خدماتی، سه هزار و ۷۳ شغل در بخش تعاونی های صنعت و معدن و ۲ هزار و ۸۱۴ فرصت شغلی در بخش کشاورزی ایجاد می شود.
بیشترین فرصت شغلی که با آغاز به کار این طرح ها ایجاد می شود مربوط به استان خوزستان با سه هزار و ۸۹۲ فرصت، تهران با دو هزار و ۵۳۲ فرصت و فارس با یک هزار و ۹۹۲ فرصت شغلی است.
براساس این گزارش برای ۳۸۳ طرح تعاونی سه هزار و پنج میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است. بیشترین سرمایه گذاری به ترتیب مربوط به تعاونی های مسکن و توزیعی با یک هزار و ۴۲۷ میلیارد تومان سرمایه گذاری است. تعاونی های تولیدی یک هزار و ۳۵۸ میلیارد تومان، تعاونی های صنعت و معدن ۸۹۶ میلیارد تومان، تعاونی های خدماتی ۲۱۹ میلیارد تومان و کشاورزی ۱۸۰ میلیارد تومان است.
همچنین ۴۰۰ میلیارد تومان برای تعاونی های افتتاحی استان تهران، ۳۷۴ میلیارد تومان استان قم، ۲۸۹ میلیارد تومان در استان یزد و ۲۲۵ میلیارد تومان مربوط به استان خوزستان است.
هم حالا ۹۴ هزار تعاونی در کشور با ۱۰ میلیون نفر عضو وجود دارد که یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در این تعاونی ها مشغول به کار هستند.

منبع:

1399/06/19
23:03:01
5.0 / 5
1577
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید