اختصاصی كاروخدمت؛

رئیس سازمان فنی و حرفه ای: مراكز مهارت آموزی كشور به تكنولوژی روز مجهز می شوند

رئیس سازمان فنی و حرفه ای: مراكز مهارت آموزی كشور به تكنولوژی روز مجهز می شوند ایرنا- رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور با اشاره به ضرورت توسعه بیش از پیش آموزش های مهارتی اظهار داشت: برای دستیابی به این امر مهم و با همت دولت تدبیر و امید، همه پنج هزار و ۷۰۰ مركز مهارت آموزی این سازمان به تكنولوژی روز مجهز می شود.


علی اوسط هاشمی روز یکشنبه در حاشیه بازدید از مراکز آموزشی مهارتی جنوب آذربایجان غربی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: با دستور رئیس جمهوری در ماه های گذشته از محل فروش سهام تمام مراکز فنی و حرفه ای کشور تجهیز خواهند شد و در این راستا جلساتی برگزار و پیگیری شده است.
وی افزود: این مراکز در تمامی زمینه های نرم افزاری، سخت افزاری و آموزشی مجهز می شوند تا برمبنای شرایط و فناوری روز پیشرفت لازم صورت گیرد.
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اشاره کرد: دولت توجه ویژه ای به بخش توسعه آموزشی دارد و باید با بهره بردن از این ظرفیت خودرا به روز کرده و به مسائل جدید بیندیشیم.
هاشمی با اشاره به اینکه استانداردهای مهارتی کشور به ۶ هزار و ۵۰۰ استاندارد رسیده، اظهار داشت: با رونمایی از یک هزار استاندارد جدید، طی دهه فجر سال جاری تعداد استانداردهای سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور افزایش می یابد.
وی اضافه کرد: تمامی استانداردهای آموزشی نوین متناسب با نیازهای گروه های هدف و جامعه تدوین شده است.
وی افزود: این استانداردها در ۶۵ گروه شغلی بزرگ فعال وجود دارد و خاصیت اصلی این رویکرد دارا بودن مسیر توسعه حرفه ای است برای اینکه نقشه راه آموزش را به کارآموزان ارائه می دهد.
علی اوسط هاشمی رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در دومین روز از سفر ۲ روزه به آذربایجان غربی از آموزشگاه های فنی و حرفه ای ارومیه مرکز استان و شهرستان پیرانشهر و میاندوآب بازدید کرد.
آذربایجان غربی یکی از استان های موفق در ارائه آموزش های مهارتی در کشور بشمار می رود و سالانه افزون بر هفت میلیون نفر ساعت آموزش مهارتی در استان ارائه می شود.
در حال حاضر بیش از ۶ هزار حرفه مهارتی در استان به مهارت آموزان، آموزش داده می شود.


1399/06/26
11:13:19
5.0 / 5
1488
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید