ساخت 767 هزار واحد مسكن مهر توسط شركت های تعاونی

ساخت 767 هزار واحد مسكن مهر توسط شركت های تعاونی برپایه آخرین آمار از مجموع دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسكن مهر، بیشتر از یك سوم و معادل ۷۶۷هزار واحد توسط شركت های تعاونی مسكن راه اندازی و تحویل داده شده است.


با تصویب و اجرای قانون بوجه سال ۱۳۸۶ و قانون ساماندهی تولید و عرضه مسکن کشور، وزارت تعاون سابق مسئولیت و نقش مدیریت تقاضای مسکن در پروژه های مسکن مهر را برعهده گرفت تا ضمن ایجاد بستر مناسب، اطلاعات مربوط به افراد واجد شرایط را جمع آوری، پالایش و نسبت به ثبت نام و ساماندهی آنها در چارچوب شرکت های تعاونی مسکن مهر اقدام نماید.
با شروع این طرح در سال ۱۳۸۶، از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحدی که باید راه اندازی می شد ۳۸ درصد معادل ۸۴۰ هزار واحد تحت مدیریت تعاونی ها و یک میلیون و ۳۶۰ هزار واحد (۶۲ درصد) به وزارت راه و شهرسازی (انبوه) ساز واگذار شد.
براساس این گزارش، از آغاز اجرای طرح تا کنون، ۷۶۷ هزار واحد (۹۱ درصد) از واحدهایی که تحت مدیریت تعاونی های کشور بوده، تحویل داده شده است و ۷۳ هزار واحد دیگر در دست راه اندازی است.
براساس آمار اعلامی معاونت تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آغاز اجرای طرح مسکن مهر تا نیمه اول سال ۱۳۹۲ (پیش از آغاز دولت تدبیر و امید) طی ۶ سال، تنها ۱۱۷ هزار واحد (۱۴ درصد) آماده و به متقاضیان تحویل داده شد.
از ابتدای آغاز به کار دولت تدبیر و امید تا کنون، ۷۷ درصد از واحدهای تحت مدیریت تعاونی ها مسکن مهر (معادل۶۵۰ هزار واحد) به متقاضیان تحویل داده شده است.
مقایسه آمار نشان داده است که تولید و تحویل مسکن مهر در دولت تدبیر و امید در مقایسه با دولت پیش از آن ۵.۵ برابر رشد داشت و از ۱۱۷ هزار واحد به ۶۵۰ هزار واحد رسیده است.
مطابق آخرین آمار در مجموع با همکاری تعاونی ها و وزارت راه و شهرسازی ۲ میلیون و ۳۵ هزار واحد مسکن مهر به متقاضیان تحویل داده شده است.
با توجه به برخی مشکلاتی که تعاونی های مسکن طی سال های گذشته برای متقضیان ایجاد کردند و نارضایتی که افراد از آنها داشتند، در این زمان ۷۳ هزار پرونده حقوقی تشکیل شده بود که برابر اعلام معاونت تعاون وزارت تعاون مشکل ۵۹ هزار پرونده حل و ۱۴ هزار پرونده حقوقی تعاونی مسکن مهر باقی مانده است.منبع:

1399/06/28
19:44:38
5.0 / 5
883
تگهای خبر: آمار , تعاونی , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید