معاون روابط كار وزیر تعاون:

شكایت كارگری در سال قبل ۱ ۱۹ درصد كم شد

شكایت كارگری در سال قبل ۱ ۱۹ درصد كم شد معاون روابط كار وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: با وجود افزایش بیمه شدگان تأمین اجتماعی به 9 میلیون و 926 هزار و 267 نفر در سال گذشته، میزان دادخواست های مربوط به حقوق معوقه 1.19 درصد كاهش پیدا كرد.


به گزارش روز یکشنبه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «حاتم شاکرمی» با اشاره به آمار شکایات کارگری در سه سال گذشته، اضافه کرد: تعداد کل دادخواست های واصله در سال ۱۳۹۶، ۲۹۱ هزار و ۵۱۹ مورد بوده که در سال ۱۳۹۷ به ۳۰۲ هزار و ۱۷ مورد افزایش یافته و در سال ۱۳۹۸ نیز نرخ ثابتی داشته و معادل ۳۰۲ هزار و ۸۶۰ مورد بوده است.
وی اضافه کرد: شکایات واصله از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۷ فقط ۳.۴ درصد رشد داشته است.
معاون روابط کار وزارت تعاون با اعلان اینکه شکایات کارگری کاهش داشته است، اضافه کرد: در سال ۹۸، شکایات کارگری فقط ۰.۲۷ درصد رشد داشته است.
وی با اشاره به تعداد دادخواست های واصله با موضوع حقوق معوقه، اشاره کرد: شکایات کارگری بر پایه حقوق معوقه در سال ۱۳۹۶ برابر با ۱۰۸ هزار و ۸۹۷ مورد بوده که در سال ۱۳۹۷ با رشد ۲۴ درصدی به ۱۴۵ هزار و ۳۱ مورد رسیده بود، اما در سال ۱۳۹۸ با کاهش ۲۲ درصدی به ۱۱۸ هزار و ۶۷۲ مورد کاهش یافته است.
شاکرمی افزود: از طرف دیگر نسبت دادخواست های واصله با موضوع حقوق معوقه در سال ۱۳۹۶ به تعداد بیمه شدگان الزامی سازمان تامین اجتماعی در همان سال که برابر با ۹میلیون و ۶۰۸ هزارو ۲۰ نفر بوده، ۱.۱۳ درصد است.
معاون روابط کار وزارت تعاون اضافه کرد: این میزان در سال ۱۳۹۷ به ۱.۵ درصد افزایش یافت و در سال ۱۳۹۸ باتوجه به افزایش تعداد بیمه شدگان الزامی سازمان تامین اجتماعی به ۹ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۲۶۷ نفر و تعداد دادخواست های واصله با موضوع حقوق معوقه، ۱.۱۹ درصد کم شد.


1399/06/31
13:13:13
5.0 / 5
1497
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید