شریعتمداری:

سود سهامداران شستا بیش از ۱۹ هزار میلیارد تومان است

سود سهامداران شستا بیش از ۱۹ هزار میلیارد تومان است به گزارش كاروخدمت وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: برمبنای آخرین آمار، سود اختتام سال سهامداران شركت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) به بیش از 19 هزار میلیارد تومان رسیده و سهامداران خرد 179 درصد رشد داشته است.


به گزارش کاروخدمت به نقل از ایرنا، «محمد شریعتمداری» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در مورد زمان بازگشایی سهام شستا، اضافه کرد: یکی از اقدامات مهم دولت در این دوره، بورسی کردن شرکت های سرمایه گذاری تامین اجتماعی بود.
وزیر تعاون اظهار داشت: در ادامه مسیر نیز سیاست هایی را در سازمان تامین اجتماعی و شرکت سرمایه گذاری در پیش گرفتند تا با بهره گیری از اوراق تبعی، شرایطی را در هلدینگ های زیر مجموعه فراهم آورند تا سهامداران خرد در یک دامنه، یک نوع تضمینی برای حداقل سودآوری سهام در اختیار داشته باشند.
وی با اعلان اینکه توضیحات بیشتر درباب این اوراق تبعی در نخستین فرصت ارائه می شود، اضافه کرد: سازمان تامین اجتماعی این کار را در جهت شفاف سازی انجام داده و تلاش می کند با اجرای طرح های نیمه کاره که در مجموعه شرکت های وابسته دارد، همیشه با توسعه فعالیت ها در بحث خرید سهام مناسب و فروش سهام مورد نیاز مردم، شرایط مساعدی را برای بیمه گذاران و سهامداران ایجاد کند.
شریعتمداری درباره متناسب سازی حقوق بازنشستگان نیز اظهار داشت: در ادامه فعالیت دولت در متناسب سازی حقوق بازنشستگان، آخرین بخش در حوزه صندوق های دولتی، همسان سازی حقوق بازنشستگان فولاد کشور بود.
وی اضافه کرد: اعضای این صندوق دو مشکل داشتند، یکی معوقات گذشته بود که در دو ماه گذشته بیش از چهار هزار میلیارد ریال منابع مورد نیاز برای پرداخت معوقات برقرار شد.
وزیر تعاون اظهارداشت: امروز با توافقی که با «محمدباقر نوبخت» رئیس سازمان برنامه و بودجه انجام شد برای امر متناسب سازی حقوق بازنشستگان صندوق بازنشستگی فولاد نیز ۱۰ هزار میلیارد ریال اختصاص یافت تا در نخستین فرصت ممکن اقداماتی در این مورد صورت گیرد.منبع:

1399/07/04
11:49:33
5.0 / 5
794
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید