مدیركل بیمه بیكاری

۹۵ هزار نفر در صف دریافت بیمه بیكاری كرونا

۹۵ هزار نفر در صف دریافت بیمه بیكاری كرونا به گزارش كاروخدمت مدیركل بیمه بیكاری وزارت كار اظهار داشت: طبق آخرین آمار، افرادی كه بیكاری شان تحت تأثیر انتشار كرونا از اسفند استمرار داشته و یا اینكه از آغاز خرداد ماه بیكار شده اند ۱۵۵ هزار و ۷۰۰ نفر هستند.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، بازار کار ایران که همواره با معضلات زیادی همچون قراردادهای موقت، کارگران فصلی، حقوق های غیرقانونی و … مواجه بود، بعد از شیوع ویروس کرونا، با چالش جدیدی برخورد کرد بگونه ای که طبق اعلام معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار، طی ۶ ماه ۶ میلیون نفر در کشور از کرونا صدمه دیدند و حدود ۱.۵ میلیون نفر در مشاغل به دلیل کرونا کار خویش را از دست دادند.
بر این اساس، مقرر شد برای تأمین بودجه بیمه بیکاری بیکارشدگان ناشی از انتشار کرونا مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان به صندوق بیمه بیکاری اختصاص پیدا کند تا به افرادی که به علت کرونا بیکار شدند بر مبنای تبصره ۲ ماده ۲ قانون کار برای سه ماه اسفند، فروردین و اردیبهشت بیمه بیکاری پرداخت گردد.
قرار بود برای ماه های پس از اردیبهشت هم طبق روال گذشته و بر مبنای قوانین کار و تأمین اجتماعی و ماده ۷ قانون بیمه بیکاری، مقرری واریز شود.
مدیرکل بیمه بیکاری: بیکاری ۱۵۵ هزار نفر استمرار یافته است
مسعود بابایی مدیرکل بیمه بیکاری وزارت کار در مورد آخرین وضعیت بیمه بیکاری در گفت و گو با خبرنگار مهر، تصریح کرد: طبق آخرین آمار مربوط به پنجم مهر ماه، افرادی که بیکاری شان از اسفند ماه استمرار داشته و یا اینکه از آغاز خرداد ماه بیکار شده اند تعداد ۱۵۵ هزار و ۷۰۰ نفر هستند که در سامانه جامع روابط کار ثبت نام کرده اند.
وی اضافه کرد: در این بین با عنایت به مشکلاتی که در فرآیند ثبت نام افراد برای دریافت بیمه بیکاری همچون ثبت اشتباه یا ناقص شماره حساب، شماره شبا، اطلاعات شخصی یا شماره تلفن و یا ثبت نام افراد در خارج از سیستم همچون ادارات کار یا کاریابی ها به جای ثبت نام در سامانه، به وجود آمد، برخی از افراد نتوانستند مقرری خویش را دریافت نمایند.
۹۵ هزار نفربیمه در انتظار دریافت بیمه بیکاری
بابایی افزود: دو حالت دارد، افرادی هستند که از اسفند ماه دریافتی نداشتند که اطلاعات این گروه شامل ۶۵ هزار نفربیمه معادل ۶۵ میلیارد تومان در اختیار سازمان برنامه و بودجه قرار گرفته و پرونده ها ارسال شده است.
وی اضافه کرد: گروه دوم هم ۳۰ هزار نفربیمه هستند که پرونده هایشان در تأمین اجتماعی قرار دارد و این سازمان در حال انجام پالایش های نهایی و ارسال پرونده ها به سازمان برنامه و بودجه است.
واریز بیمه بیکاری برای یک میلیون و ۵۵ هزار نفربیمه
مدیرکل بیمه بیکاری وزارت کار اظهار داشت: در صورت تکمیل یا تصحیح اطلاعات و مدارک، پرونده ها به تأمین اجتماعی ارسال می شود؛ البته وزارت کار از زمان واریزها خبری ندارد و سازمان تأمین اجتماعی مکلف به پرداخت است و به جامانده های کرونا هم خزانه داری از راه سازمان برنامه و بودجه باید واریز نماید.
بابایی افزود: البته تابحال یک میلیون و ۵۵ هزار نفربیمه، بیمه بیکاری را دریافت کرده اند.
مدیرکل بیمه بیکاری وزارت کار خاطرنشان کرد: منظور از «نفربیمه» این است که امکان دارد یک فرد دو بار اسمش برای بیمه آمده باشد و یا اینکه یک فرد سه بار اسمش آمده باشد و در بعضی موارد هم امکان دارد فقط یک مرتبه نام یک فرد آمده باشد. ازاین رو وقتی می گوئیم پرونده ۶۵ هزار نفربیمه در اختیار سازمان برنامه و بودجه است به این معنا نیست که ۶۵ هزار نفر هستند بلکه شاید ۲۰ هزار نفر باشند اما اسامی شان دو یا سه بار در تاریخ های مختلف آمده باشد.
وی اضافه کرد: ثبت نام طبق روال سال های گذشته همچنان ادامه دارد و افرادی که از خردادماه بیکار شده اند باید در سامانه جامع روابط کار به نشانی prkar.mcls.gov.ir رجوع و فرآیند ثبت نام را انجام دهند.


منبع:

1399/07/08
12:58:14
5.0 / 5
1318
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید