وزیركار:

85 درصد بودجه فنی حرفه ای صرف حقوق مربیان می شود

85 درصد بودجه فنی حرفه ای صرف حقوق مربیان می شود به گزارش كاروخدمت وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: ۸۵ درصد از بودجه سالیانه فصل آموزش فنی و حرفه ای صرف پرداخت حقوق مربیان می شود و ۱۵ درصد به آموزش اختصاص دارد.


به گزارش کاروخدمت به نقل از ایرنا محمد شریعتمداری روز سه شنبه در جلسه شورایعالی آموزش تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی که در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، لزوم توجه به مهارت جوانان را مورد تاکید قرارداد.
به گفته وی، بازار کار پوست اندازی کرده و این وزارتخانه وظیفه دارد که متناسب با این تغییرات برنامه های اشتغال خویش را هماهنگ و با مشکلات روبرو شود.
وزیر تعاون اضافه کرد: بودجه سالیانه فصل آموزش فنی و حرفه ای هشت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است که ۸۵درصد آن به حقوق مربیان اختصاص دارد.
وی ضمن تاکید بر کیفیت آموزش فنی و حرفه ای اظهار داشت: تضمین کیفیت آموزش فنی، حرفه ای و سنجش کیفیت برعهده شورایعالی آموزش تربیت فنی و حرفه ای است.
صدور ۶ هزار گواهینامه مهارت سربازان
فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح اظهار داشت: مهارت آموزی سربازان برای جامعه ۵۰۰ هزار نفری سربازان وظیفه بازی برد برد است، چونکه نیمی از سربازان بعد از خدمت بیکار می شوند.
سردار مهدی فرحی، خواهان توجه به امر آموزش در سیاست های کلان شورایعالی اموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی شد.
وی با اشاره به اقدام های لازم برای اماده سازی اموزش سربازان اظهار داشت: با عنایت به اهمیت اموزش در محیط واقعی تا کنون سه هزار کارگاه اماده شده و تا آخر سال جاری ۱۰ هزار کارگاه دیگر آماده می شود ودر نتیجه ۴۰ هزار نفر سرباز می توانند گواهینامه مهارتی دریافت نمایند.
سردار فرحی اظهار داشت: ۶ ماهه نخست سال جاری ۶ هزار گواهینامه مهارت برای سربازان صادر شده و این رقم تا آخر سال جاری به ۱۵ هزار گواهینامه می رسد.
وی با اشاره به تشکیل صندوق توسعه مهارت سربازان اظهار داشت: سردار محمد حسین باقری رئیس کل ستاد نیروهای مسلح دستور تشکیل صندوق مزبور را ابلاغ کرده و مقرر است این صندوق فعال شود.
همچنین در این مراسم محمدرضا سپهری دبیر شورایعالی آموزش و تربیت فنی، حرفه ای مهارتی اظهار داشت: بررسی ها مشخص می سازد ۷۵ درصد بودجه سازمان آموزش فنی و حرفه ای مربوط به تملک دارایی هنرستاهاست و خیلی از کارگاه ها و هنرستانها تجهیزات لازم را ندارند.
رئیس سازمان فنی و حرفه ای هم در این جلسه در سخنانی یادآورشد: وزن اجتماعی مهارت در کشور ضعیف است، ازاین رو باید از عنصرهای مختلف برای ارتقای نگاه به مهارت استفاده گردد.
علی اوسط هاشمی ضمن تاکید بر توجه به مسابقات جهانی مهارت اظهار داشت: تا کنون حضور در این مسابقات محدود به کارآموزان بود در صورتیکه با عنایت به این که گروه سنی ۱۵ تا ۲۳ می توانند در این مسابقات شرکت نمایند دانش اموزان، دانشجویان و سربازان هم می توانند در گروه هدف شرکت کننده در این مسابقات قرار گیرند.
وی اضافه کرد: نگاه به مهارت ضعیف است و مسابقات مهارت عیار مناسب را به دست نیاورده اند که با جامعه محور کردن مهارت، مهارت در سبد خانوار جای می گیرد.
هاشمی اظهار داشت: حداقل حضور زنان در مسابقات ملی ۱۴ درصد و مردان ۸۶ درصد است در صورتی که در مقیاس جهانی حضور زنان در مسابقات ۳۰ درصد است.
وی خاطرنشان کرد: ۸۵ درصد جوانان در سطح دیپلم، فوق دیپلم، کارشناسی و دکتری مهارت بازم برای حضور در بازار کار را ندارند.
رئیس سازمان فنی و حرفه ای تصریح کرد: وزن اجتماعی مهارت در کشور ضعیف است، ازاین رو باید از عنصرهای مختلف برای ارتقای نگاه به مهارت استفاده گردد.
علی اوسط هاشمی ضرورت توجه به مسابقات جهانی مهارت را خاطرنشان ساخت و اظهار داشت: تابحال حضور در این مسابقات محدود به کارآموزان بود در صورتیکه با عنایت به این که گروه سنی ۱۵ تا ۲۳ می توانند در این مسابقات شرکت نمایند، دانش اموزان، دانشجویان و سربازان هم می توانند در گروه هدف شرکت کننده در این مسابقات قرار گیرند.
وی ادامه داد: نگاه به مهارت ضعیف است ومسابقات مهارت عیار مناسب را به دست نیاورده اند که با جامعه محور کردن مهارت، مهارت در سبد خانوار جای می گیرد.
هاشمی اظهار داشت: حداقل حضور زنان در مسابقات ملی ۱۴ درصد و مردان ۸۶ درصد است در صورتی که در مقیاس جهانی حضور زنان در مسابقات ۳۰ درصد است.
وی خاطرنشان کرد: ۸۵ درصد جوانان در سطح دیپلم، فوق دیپلم، کارشناسی و دکتری مهارت بازم برای حضور در بازار کار را ندارند.منبع:

1399/07/10
13:12:15
5.0 / 5
934
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید