شریعتمداری در گفتگو با وزیر كار سوریه تاكید كرد

توسعه همكاریهای مشترك بین ایران و سوریه

توسعه همكاریهای مشترك بین ایران و سوریه به گزارش كاروخدمت وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در دیدار ویدئوكنفرانسی با وزیر اموراجتماعی و كار سوریه از اعلام آمادگی ایران برای برداشتن گام های عملی به منظور توسعه همكاریهای مشترك اطلاع داد.به گزارش کاروخدمت به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در تماس تصویری با سلوا عبدالله، وزیر امور اجتماعی و کار سوریه، روند همکاری ها با جمهوری عربی سوریه را مثبت ارزیابی کرد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: امیدوارم مسیر دوستی و مودت بین دولت و ملت سوریه و زمینه های همکاری بیشتر دو کشور بیشتر از گذشته برقرار شود. برنامه اقدام مشترک بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت امور اجتماعی و کار جمهوری عربی سوریه در سال۹۸ امضا شده است که باید در راه آن گام های عملی برداشته شود. دوره همکاری ما ۵ ساله است و برای عملیاتی کردن آن باید زودتر این اقدامات صورت گیرد.
شریعتمداری با اعلان اینکه باید تبادل هیئت ها را برای اجرای برنامه اقدام مشترک پی گرفت، اضافه کرد: در حال حاضرکه امکان آن به صورت حضوری وجود ندارد، این کار می تواند به صورت آنلاین بین معاونین و روسای سازمان ها با مسئولین همتراز طرف مقابل اجرا شود.
وی همین طور بر تنظیم جدول زمانبندی مذاکرات طرفین برای عملیاتی کردن این گفت و گو تاکید نمود.
شریعتمداری به کارهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره نمود و اظهار داشت: این وزارتخانه آمادگی دارد در زمینه توسعه روستایی، تامین مالی خرد، مشاغل روستایی، کارآفرینی، کارهای روابط کار و... وارد همکاری شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلان اینکه در زمینه فنی و حرفه ای ظرفیت های خوبی برای همکاری وجود دارد، اشاره کرد: بخش خصوصی نیز آمادگی دارد در صورت وجود مجوز مراکز آموزشی در سوریه دایر کند. حوزه های خدمات فنی و مهندسی، داروسازی، توسعه فلزات، صنایع پتروشیمی، کارهای نفت و گاز، عمران و ساخت و ساز نیز از دیگر زمینه های مشترک همکاری است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در زمینه بهزیستی نیز ظرفیت های بسیاری برای همکاری مشترک وجود دارد، اظهار داشت: سازمان بهزیستی در ایران، یک و نیم میلیون نفر از افراد دارای معلولیت و حدود یک میلیون نفر مددجو و سالمند را تحت پوشش خود دارد. خوشبختانه کرونا در مراکز نگهداری بهزیستی کنترل شده و تعداد مبتلایان بسیار کمتر از میانگین های جهانی و حتی پایین تر از متوسط کشور است.
شریعتمداری با اشاره به روزجهانی ناشنوایان به تجربیات ایران در زمینه کنترل ناشنوایی، غربالگری نوزادان و کاشت حلزون شنوایی اشاره نمود و اظهار داشت: آماده ارائه تجربیات باارزش خود دراین زمینه هستیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به کوشش های ایران برای کنترل بیماری کرونا اشاره نمود و اظهار داشت: به همت جوانان کیت های تشخیصی تهیه شده و در زمینه واکسن نیز تیم های تحقیقاتی خوبی در حال کار هستند و امیدواریم به زودی به نتایج خوبی برسیم.
استفاده از تجارب ایران در زمینه بهزیستی
در ادامه، سلوا عبدالله، وزیر امور اجتماعی و کار سوریه در این دیدار با قدردانی از اعلام آمادگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران برای استمرار بخشیدن به همکاریهای دو کشور اظهار داشت: امیدوارم سایر مذاکرات هم از راه مجازی صورت گیرد تا برنامه اقدام مشترک به خوبی صورت پذیرد.
وی خواهان استفاده از تجارب ایران در زمینه بهزیستی، صندوق های مالی خرد و صندوق های توسعه روستایی شد.
وزیر امور اجتماعی و کار سوریه ابراز امیدواری کرد: این گفت و گو در زمینه کارآفرینی و آموزش نیروی کار بوسیله تبادل هیئت ها و برنامه مشترک نیز کارساز شود.
سلوا عبدالله اشاره کرد: ایران در زمینه صنعتی و پتروشیمی بسیار قوی است و امیدواریم بتوانیم تجارب خودرا بوسیله تبادل هیئت های کارشناسی انتقال دهیم.
وی با دورد بر رزمندگان و مبارزین جمهوری اسلامی ایران در جنگ مقابل استکبار جهانی گفت: این جنگ استکباری مقابل ما و شماست و خداوند بدون شک به ما وعده پیروزی داده است و هیچ نیروی متجاوزی نمی تواند بر ملت های ما فائق آید.


منبع:

1399/07/17
13:08:15
5.0 / 5
997
تگهای خبر: توسعه , خدمات , سازمان , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید