شریعتمداری خبر داد:

آغاز پرداخت ۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی

آغاز پرداخت ۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی از آغاز واریز مرحله پنجم تسهیلات پایدار اشتغال روستایی از محل صندوق توسعه ملی به میزان هشت هزار میلیارد تومان آگاهی داد.


«محمد شریعتمداری» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مرحله پنجم پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی را از دو روز گذشته شروع کردیم.
وی اضافه کرد: هشت هزار میلیارد تومان منابع از محل صندوق توسعه ملی در اختیار بانک توسعه تعاون، کشاورزی، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید برای پرداخت تسهیلات متقاضیان در نوبت اشتغال های پایدار روستایی قرار گرفت.
وزیر تعاون درباره مجموعه پرداختی تسهیلات اشتغال پایدار روستایی تا کنون، اظهار داشت: از مجموع ۱.۵ میلیارد دلار منابع صندوق توسعه ملی قرار بود ۲۲ هزار میلیارد تومان به اشتغال روستایی اختصاص پیدا کند که در گذشته ۱۲ هزار میلیارد تومان پرداخت شده و با احتساب واریز هشت هزار میلیارد تومان مجموع واریزی به ۲۰ هزار میلیارد تومان می رسد.
وی افزود: تا حالا ۱۳۵ هزار فعالیت اقتصادی از محل این منابع در سطح کشور در روستاها و بخش های زیر ۱۰ هزار نفر و بیش از ۲۵ هزار فعالیت مختلف در عرصه های گوناگون روستایی به وجود آمده و برای ۲۲۰ هزار نفر شغل به وجود آمده است.
شریعتمداری اظهار داشت: پایش های مختلف نشان میدهد که به غیر از بوم گردی که با شیوع بیماری کرونا متوقف شده بقیه فعالیت ها ادامه و بخشی بازپرداخت تسهیلات شروع شده است و تا کنون ۸۰۰ میلیارد تومان از تسهیلات پرداختی باردیگر به چرخه پرداخت تسهیلات جدید بازگشته است.
وی ابراز امیدواری کرد که این مسیر، با کسب مجوزهای لازم به صورت چرخشی ادامه داشته باشد و سهم اشتغال روستایی از سبد اشتغال کشور از سه درصد به ۲۹ درصد رسانده شود.
وزیر تعاون درباره بیمه روستائیان و عشایر نیز اظهار داشت: یکی از اقداماتی که در روز روستا کلید خورد این بود که پیش از آغاز به کار دولت تدبیر و امید، ۶۵۴ هزار مستمری بگیر روستائی و عشایر داشتیم که در دولت تدبیر و امید به یک میلیون و ۲۷۸ هزار افزایش یافت.
وی افزود: با توجه به این که منابع اولیه برای پیوستن به این صندوق بوسیله افراد، تامین شده و امکان پرداخت پنج درصد را نداشتند، دولت این مبلغ را تقبل کرد و یک هزار و ۴۲۵ هزار میلیارد تومان منابع اختصاص یافت، بدین سبب یک میلیون و ۵۰۰ هزار بیمه شده جدید به مجموعه بیمه شدگان اضافه می شود و مجموع آنها به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر می رسد.
شریعتمداری با اعلان اینکه صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر پایدارترین صندوق هاست، اظهار داشت: میزان مستمری بگیران که قبلا کمتر از ۱۰ هزار نفر بود امروز به ۱۱۲ هزار نفر رسیده و مجموعه سرمایه بیمه شدگان که چهار میلیون تومان بود ۲۰ برابر افزایش یافته است.
وزیر تعاون درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان در مهرماه نیز اظهار داشت: اقدامات اولیه در حال انجام می باشد و امیدواریم تا اختتام مهرماه تمام شود.


1399/07/20
14:19:33
5.0 / 5
797
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , بیمه , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید