معاون وزیر كار:

مطالعات برای تعیین مزد به صورت منطقه ای كلید خورد

مطالعات برای تعیین مزد به صورت منطقه ای كلید خورد به گزارش كاروخدمت معاون روابط كار وزارت كار اظهار داشت: با همكاری موسسات پژوهشی تابعه وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعی، تحقیقات در زمینه تعیین حداقل مزد بر مبنای صنایع و مناطق شروع شده است.به گزارش کاروخدمت به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حاتم شاکرمی در مورد مزد منطقه ای در صنایع مختلف با حفظ حداقل های مصوب شورایعالی کار بر مبنای مواد ۱۳۹ و ۱۴۰ قانون کار تصریح کرد: این ظرفیت وجود دارد که در چارچوب مذاکرات و پیمان های دسته جمعی تشکل های کارگری و کارفرمایی در صنایع و مناطق مختلف با رعایت حداقل های پیشبینی شده در قانون کار اقدام نمایند.
معاون روابط کار وزارت کار با اشاره به اینکه ما هم از این مذاکرات استقبال می نماییم، اضافه کرد: در دو مرحله قبل و پس از انقلاب اسلامی تصمیماتی در مورد مزدهای متفاوت برای مناطق و یا قراردادهای موقت و دائم گرفته شد.
شاکرمی اضافه کرد: اما این تصمیمات به علت عدم بررسی تمامی نتایج اقتصادی و اجتماعی آن در نهایت باعث نارضایتی کارگران شد و بنابراین با تصمیم شورایعالی کار مجدداً تصمیم به تعیین یک حداقل مزد ملی گرفته شد.
وی افزود: با همکاری مؤسسات پژوهشی تابعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، تحقیقات در زمینه تعیین حداقل مزد بر مبنای صنایع و مناطق شروع شده است.


منبع:

1399/07/23
23:39:41
5.0 / 5
1625
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید