نماینده ویژه وزیر كار در لرستان مطرح كرد:

تملك ۵۰واحد اقتصادی توسط بانك ها

تملك ۵۰واحد اقتصادی توسط بانك ها معاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به تملك 50 واحد اقتصادی در 4 شهر توسط بانكهای لرستان اظهار داشت: مدیران و فرمانداران یك لحظه هم پیگیری مسائل حوزه خودرا رها نكنند.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، حاتم شاکرمی شامگاه چهارشنبه در نشست با نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اینکه به دنبال پیگیری های نماینده ولی فقیه در لرستان و دستور وزیر کار، چندین نفر از مدیران ارشد وزارت خانه در مسافرت چند روزه ای در استان حضور یافتند، گفت: لرستان را به سه بخش تقسیم کردیم و متناسب با شرایط و خاصیت های این سه بخش برنامه ریزی داریم.
وی با اعلان اینکه یکی از بخش هایی که بیشتر مورد نظر بود که به بحث افزایش اشتغال کمک نماید، بحث واحدهایی بود که توسط بخش های اقتصادی وزارت کار در استان شروع شده است، اشاره کرد: دکتر شریعتمداری دستور دادند با به کار گیری همه ظرفیت های در اختیار در حداقل تا یک سال آینده بتوانیم واحدهای مذکور را به بهره برداری برسانیم.
نماینده ویژه وزیر کار در لرستان تصریح کرد: در همین زمینه خوشبختانه چند واحد تا آخر سال به بهره داری خواهند رسید.
شاکرمی با اشاره به اینکه تعداد زیادی از واحدهای استان تعطیل هستند و حداقل در چند شهرستانی که حضور داشتیم خصوصاً خرم آباد ۵۰ واحد تعطیل و در تملک بانک ها قرار گرفته اند و پس از تملک رها شده اند، گفت: این یک پدیده جدید و ناصوابی است که بانک ها این واحدها را تملک و رها کرده اند.
وی با اعلان اینکه در شهرستان های دلفان، خرم آباد، چگنی و الشتر حدود ۵۰ واحد تملیکی بودند، اشاره کرد: این واحدها رها شده اند و تأسیسات و ساختمان آنها در حال استهلاک است، اینها سرمایه ملی هستند و می توانند عامل توسعه و تولید باشند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه توسعه مشاغل خانگی خصوصاً در بعضی شهرها می تواند در کسب درآمد و کاهش بیکاری اثر گذار باشد، اضافه کرد: این مسئله جزو محورهای سفر ما بود و پیگیری می شود.
شاکرمی با اشاره به اینکه بعضی از کسانی که در صنایع دستی فعالیت دارند فاقد پوشش بیمه ای هستند، اظهار داشت: این موارد خصوصاً در شهرهای دلفان، چگنی، سلسله و رومشکان پیگیری کردیم تا به مدت یک سال پوشش رایگان بیمه ای بگیرند.
وی با اعلان اینکه درباب واحدهای اقتصادی گرفتار مشکل، بخشی باید در استان حل شود و بخشی هم در ستاد تسهیل ملی رفع اشکال شوند، اشاره کرد: در بعضی موارد هم نیاز به تجدید نظر و اصلاح دستورالعمل ها و بخشنامه ها است، چند واحد هم بر طبق بررسی های به عمل آمده، زمینه عملیاتی شدن آنها در حال فراهم شدن است، خصوصاً در بروجرد و سلسله عملیات این پروژه ها شروع می شود.
نماینده ویژه وزیر کار در لرستان با تاکید بر اینکه ما و مدیران استان باید دنبال این باشیم که قانون و مقررات و منابع را برای اشتغال به کار بگیریم، نه اینکه طرح ها را برای وام بیاوریم، اضافه کرد: بررسی ها نشان میدهد که این مسئله در بعضی تقاضاها برعکس است؛ یعنی طرح تهیه شده که وام دریافت بشود.
شاکرمی با اشاره به اینکه مسئولیت این مساله ابتدا با مدیران استان سپس با ما در وزارت خانه است، اظهار داشت: امروز در نظام اداری ما پیگیری معجزه می کند، جلسه ای که امروز داریم نتیجه پیگیری و جلسات نماینده ولی فقیه در لرستان بوده است.
وی تصریح کرد: مدیران و فرمانداران شهرستان ها یک روز و یک لحظه پیگیری مسائل شهرستان خودرا رها نکنند.

1399/07/30
12:53:49
5.0 / 5
1182
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید