نیروی كار ایرانی اعزامی به خارج از كشور بیمه می شوند

نیروی كار ایرانی اعزامی به خارج از كشور بیمه می شوند كاروخدمت: بر طبق بخشنامه صادر شده از طرف مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی كاركنان شاغل در قراردادهای صدور خدمات فنی به خارج از كشور از مزایای قانون تامین اجتماعی بهره مند می شوند.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی، برمبنای این بخشنامه قراردادهای صدورخدمات فنی و مهندسی به خارج از کشور مشتمل بر پیمان هایی است که در جهت ارائه خدمات طراحی، مدیریت، تدارک یا طراحی و ساخت توسط شرکت های ایرانی به متقاضیان خارج از کشور منعقد می شود، بدین سبب شعب تامین اجتماعی بابت هر پروژه در شعبه محل استقرار دفتر مرکزی کارفرما، پرونده تشکیل و با ستاندن مدارک و مستندات مربوط به کارکنان اعزامی، نسبت به دریافت فهرست حقوق و دستمزد و حق بیمه آنان اقدام می کنند.
مقاطعه کاران موضوع این قانون مکلفند صورت مزد و حقوق کارکنان دفتر مرکزی خودرا کماکان طبق مقررات تامین اجتماعی تهیه و به انضمام حق بیمه مقرر، به صورت جداگانه به شعبه تسلیم و پرداخت کنند.
اشخاص حقوقی که در خارج از مرزهای کشور مبادرت به ثبت شرکت کرده اند و از نیروی کار ایرانی جهت انجام فعالیت بهره می گیرند، می توانند کارگران ایرانی خودرا برای برخورداری از پوشش بیمه ای تامین اجتماعی در چارچوب بیمه ایرانیان خارج از کشور به شعب این سازمان معرفی کنند.
براساس این گزارش با توجه به این که تنظیم گزارش حادثه به سبب قوانین کار و تامین اجتماعی به عهده کارفرما یا مسئول کارگاه است، پس کارفرما به استناد قانون کار و قانون تامین اجتماعی موظف است همه حوادث ناشی از کار بیمه شدگان مشمول (نیروی کار ایرانی اعزام به خارج از کشور) را سریعا و در مهلت مقرر قانونی به صورت کتبی به همراه مدارک مبه شعبه تامین اجتماعی محل پرداخت حق بیمه گزارش و اعلام نماید.
ارائه همه تعهدات قانونی به این قبیل از بیمه شدگان همانند سایر بیمه شدگان الزامی موضوع قانون تامین اجتماعی خواهد بود که به هر عنوان در قبال انجام کار، مزد یا حقوق دریافت می کنند.
درباره آن دسته از افرادی که درچارچوب ضوابط و مقررات بیمه ایرانیان خارج از کشور مبادرت به پرداخت حق بیمه می کنند، ارائه تعهدات قانونی مطابق بخشنامه اجرائی مربوطه خواهد بود.
به گزارش کاروخدمت به نقل از ایرنا، در سال ۱۳۹۷ تعداد ۲ هزار نفر نیروی کار ایرانی به خارج از کشور اعزام شدند و برای سال ۱۳۹۸ نیز اعزام ۵ هزار نفر نیروی کار تا آخر سال هدفگذاری شده بود که در هفت ماهه نخست حدود ۲ هزار نیروی کار بوسیله کاریابی ها به خارج از کشور اعزام شده بودند.
جهت گیری و اولویت وزارت تعاون برای پشتیبانی از اعزام نیروی کار، بیشتر در رشته های فنی و مهارتی و نیروی متخصص دانشگاهی، غیر از رشته های پزشکی و پیراپزشکی است.منبع:

1399/08/14
20:34:19
5.0 / 5
1404
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید