معاون وزیر كار:

آدرس هزاران كودك بازمانده از تحصیل را پیدا نمی نماییم

آدرس هزاران كودك بازمانده از تحصیل را پیدا نمی نماییم معاون رفاه اجتماعی وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: از بین ۱۴۰ هزار كودك بازمانده از تحصیل نمی توانیم آدرس حدود ۶۰ هزار كودك را پیدا نماییم تا بفهمیم علت اینكه از تحصیل بازمانده اند چیست كه بتوانیم تا حدامكان آنها را به مدرسه بازگردانیم.


به گزارش کاروخدمت به نقل از ایرنا، احمد میدری روز سه شنبه در نشست دوم کارگاه سیاستگذاری کودکان اضافه کرد: از ۱۴۰ هزار کودکی که در مقطع ابتدایی از مدرسه بازمانده اند، ۳۰ هزار کودک شماره تماس نداشتند، ۳۵ هزار کودک دارای معلولیت ذهنی هستند و نمی توانند مدرسه بروند. تعداد کودکانی هم که به دلیل فقر شناسایی شدند حدود ۱۰ هزار نفر است که با کمک نهادهای حمایتی در حال بازگرداندن آنها به مدرسه هستیم.
وی افزود: تلاش می نماییم کودکان ابتدایی را به مدرسه بازگردانیم اما یک خلاء در سیاستگذاری و امور اداری کشور وجود دارد که باید آنرا اصلاح نماییم و آن بحث محل سکونت این کودکان و کلا همه ساکنان کشور است.
معاون وزیر کار اظهار داشت: در جلسه ای با معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، این مورد عنوان شد و برای آنها هم حیرت انگیز بود و تاکید شد اقدامات لازم برای رفع این مسائل به عمل آید.
میدری اضافه کرد: محل دقیق و آدرس افراد در ایران را نمی دانیم؛ کودکانی را که در مدرسه نیستند، از راه تطبیق اطلاعات آموزش و پرورش و ثبت احوال شناسایی کردیم اما وقتی می خواهیم بررسی نماییم چرا مدرسه نمی روند با آدرس غلط رجوع می شویم و آن کودکان در آن محل زندگی نمی کنند چون آدرس ها بروزرسانی نمی گردد.
وی با اشاره به اینکه قانون به مردم گفته است که آدرس را خودشان اطلاعات بدهند، افزود: هنگامیکه آموزش و پرورش می خواهد از کودکان ثبت نام کند باید از آنها آدرسی را بخواهد که در ثبت احوال ثبت شده است و مردم باید قادر باشند اطلاعات خود از راه تلفن یا سایت خیلی ساده در ثبت احوال ثبت کنند اما در ثبت نام آموزش و پرورش، آدرس را بر مبنای شفاهی یا قبض برق دریافت می شود.
معاون وزیر کار اظهار داشت: ازاین رو هنگامیکه کدملی در پایگاه رفاه ایرانی ها می زنیم با کمال تعجب می بینیم پنج آدرس برای یک خانواده ثبت شده و جالبتر آن است که حتی یک آدرس آنها هم درست نیست. هنگامیکه از دادگاه بازمی گردید که چکی وصول نشده است می گویند آدرس فرد کجاست گویا افراد موظف می باشند آدرس پیدا کند و این مسئله سیستم قضایی، تأمین اجتماعی و آموزش و پرورش را ناکارآمد کرده است.
میدری اضافه کرد: اما این مشکل قابل رفع است و در ایران هم نقل و انتقال و سکونت افراد باید با اجازه شهرداری باشد و آدرس ها ثبت گردد.
وضعیت مبهم تحصیل مجازی کودکان نیازمند
معاون وزیر کار در ادامه به شرایط گروه های کم درآمد در شرایط کرونایی اشاره نمود و اظهار داشت: لازمه آموزش غیرحضوری، هزینه اینترنت و تبلت است اما گروه قابل توجهی از کودکان دسترسی به گوشی هوشمند ندارند.
میدری اضافه کرد: اینکه این کودکان در وضعیت کنونی چکار می کنند و آیا ترک تحصیل کرده اند یا آموزش نیمه حضوری دارند، مشخص نیست و این پرسش مطرح می شود که چه چاره ای وجود دارد که در این شرایط سخت، صدمه کمتری به خانواده ها وارد شود.1399/08/17
13:04:30
5.0 / 5
1425
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید